TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Biblia dla rodziny

Ocena:
(1 opinii)

Rozmaite są sposoby przybliżania i poznawania Pisma Świętego. Najlepszy to jego systematyczna lektura, podejmowana indywidualnie, a także w rodzinie i w grupach.

Podczas sprawowania liturgii słyszymy wybrane perykopy biblijne, a katecheza i nauczanie w szkole przybliżają dzieciom i młodzieży najważniejsze wydarzenia i postaci biblijne. Podobne przeznaczenie mają publikowane streszczenia tekstu Biblii oraz wypisy z niego.

Oficyna Wydawnicza "Vocatio" wydała wiele różnych opracowań Pisma Świętego, adresowanych do Czytelników ze wszystkich grup wiekowych. Szczególne miejsce wśród nich zajmuje "Biblia dla rodziny".

Wybrane do niej teksty pochodzą z Biblii Tysiąclecia, przyjętej w Kościele katolickim w Polsce za oficjalny przekład Pisma Świętego. Starannie sporządzone barwne ilustracje mają owe teksty obrazować, tak aby jeszcze silniej i pełniej przemówiły do wyobraźni i uczuć Czytelników.

Tytuł książki wskazuje jej przeznaczenie: ma ona służyć rodzinnemu czytaniu tekstów biblijnych, połączonemu ze wspólną refleksją i rozmową na temat Słowa Bożego.

Jest to niezwykle potrzebne i cenne, rodzina bowiem to "domowy Kościół". Wspólne czytanie i objaśnianie Pisma Świętego zbliża do siebie dziadków, rodziców i dzieci, pogłębiając więzi wzajemnej miłości i zaufania oraz tworząc podłoże, na którym rozwija się wiara.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Na wspólne rodzinne rozważanie

Rozważamy całą rodzinką po jednym rozdziale dziennie, potem chwilkę rozmawiamy o przeczytanym fragmencie... Dzieci czekają na te chwile wieczorem, pilnują tego. Miałam drobne zastrzeżenia do obrazków, np. widząc przerażenie córki (3 latka) patrzącej na leżącego na ołtarzu Izaaka, nad którym ojciec Abraham trzyma wzniesiony nóż... Dzieci czytany przez rodzica tekst odbierają inaczej niż obraz...Ale z drugiej strony lepszy taki obraz w takich okolicznościach, zaopatrzony w mój komentarz, aniżeli częstokroć przekazywane o wiele bardziej niebezpieczne treści w bajkach w telewizji...

autor opinii: Paulina Jabłońska

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Vocatio
Autor: ks. prof. Waldemar Chrostowski
Rok wydania: 2000
Ilość stron: 420
Wymiar [mm]: 160x240
EAN: 9788371461842
ISBN: 83-7146-184-4
ID: 49431

Zobacz również

Biblia dla rodziny
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...