TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Jezus. Biblijna obrona boskości Jezusa

Historia jest pełna ludzi, którzy głosili, że są Bogiem lub że niosą przesłanie od Boga. Na przestrzeni wieków jednakże tylko Jeden mógł UDOWODNIĆ, że przyszedł od Boga, że jest Bogiem i jako Bóg ogłosił Boże przesłanie.

Ta książka w fascynujący i klarowny sposób udowadnia, że Jezus Chrystus był... i jest... Tym, za którego się podawał: Zbawicielem i Odkupicielem. Jest On pełnym mocy Chrystusem i Przywódcą, za którym warto pójść w naszych burzliwych czasach. On uczynił wyłom w śmierci, rozpraszając jej mrok i oddalając rozpacz. Jemu możemy złożyć w ofierze całe swoje życie i otrzymać prawdziwą wolność.

Pozycja ta w kolejnych rozdziałach przedstawia Jezusa jako posiadającego przymioty, atrybuty oraz autorytet Boga. Znajdujemy tam także liczne zawarte w Biblii tytuły przysługujące Jezusowi oraz ich wyjaśnienie i wyczerpującą analizę. Autorzy poszukują świadectw o Jezusie - Bogu także w pismach Ojców Kościoła i dokumentach pierwszych gmin chrześcijańskich.

Książka zawiera zestawienie i porównanie określeń stosowanych wobec Boga i wobec Jezusa oraz poglądy innych religii na boskość Jezusa. Książka jest także osobistym świadectwem autorów i zachętą do oddania życia Jezusowi. Opowiadają oni o doświadczeniu Jezusa w swoim życiu; o tym, jak On swą boską mocą przemienił ich i jakie są tego konsekwencje.

Odbiorcami książki są nie tylko wątpiący w boskość Jezusa Chrystusa, ale także ci, którzy pragną usystematyzować swą wiedzę na ten temat. Również apologeci, bibliści, teolodzy, katecheci. Jest to książka bardzo pomocna w odpieraniu zarzutów Świadków Jehowy.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Vocatio
Autor: Bart Larson, Josh McDowell
Rok wydania: 2000
Ilość stron: 128
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788374160582
ISBN: 83-7146-095-3
ID: 64517

Zobacz również

Jezus. Biblijna obrona boskości Jezusa
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...