TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Przyjaciel, mentor, bohater. Praktyczny poradnik każdego taty

Bycie dobrym ojcem to jedno z najtrudniejszych wyzwań na świecie. Zależy Ci na tym, aby dzieci trzymały się Twoich zasad i jednocześnie były dobrze przygotowane do życia. Zastanawiasz się, jak być stanowczym, a jednocześnie dać dzieciom do zrozumienia, że Ci na nich zależy…

Może miałeś wspaniałego ojca, który swoją postawą pokazał Ci właściwą drogę, ale i tak bycie tatą okazało się w praktyce bardziej skomplikowane. A może nikt nie wytłumaczył Ci, jak być tatą i masz czasem wrażenie, że to zadanie Cię przerasta.

Dobra wiadomość jest taka, że doskonały tata… nie istnieje! Na szczęście bycie tatą zawsze jest procesem “przyuczania się w trakcie pracy”. Chodzi o to, żebyś mógł sobie powiedzieć: “Zrobiłem wszystko, co mogłem”. Tylko wtedy możesz stać się takim tatą, który czerpiąc siłę z ojcostwa, będzie dla swoich dzieci mentorem i bohaterem.

Ten solidny i praktyczny poradnik ułatwi Ci to zadanie. Nie możesz podjąć wszystkich decyzji za swoje dzieci, ale możesz za to wyposażyć je w solidne podstawy i zdrowy model, a także uczyć je, jak dokonywać właściwych wyborów.

Josh McDowell dzieli się swoim bogatym doświadczeniem i zaprasza Cię do przejścia przez 10 wyzwań mądrego taty. Dzięki nim uwolnisz się od presji i przekonasz się, jak być dla dzieci prawdziwym autorytetem. Uwierz, że to Ty jesteś najważniejszą postacią w życiu swojego dziecka!

Dzięki tej lekturze:

  • zobaczysz, jak rozmawiać z dziećmi, żeby trzymały się Twoich zasad,
  • przekonasz się, jaki jest najlepszy sposób, aby zyskać zaufanie i podziw dzieci,
  • dowiesz się, jak nauczyć dzieci odpowiedzialności i zbudować w nich poczucie własnej wartości,
  • poznasz najskuteczniejszy, a przy tym bardzo łatwy sposób na to, jak rozmawiać z dziećmi o seksie,
  • dowiesz się, jak przekazać dziecku niegasnącą wiarę w Boga.

Najnowszą książkę Josha McDowella poleca również ks. Marek Dziewiecki:

Jest to książka mądra i bardzo potrzebna nie tylko tatusiom, ale także nauczycielom, pedagogom, duszpasterzom i innym dorosłym, którzy chcą wnieść pozytywny wkład w solidne wychowanie dzieci i młodzieży. Czytelnik odkryje, że największe osiągnięcia w wychowywaniu dzieci odnosi taki tata, który z pomocą Boga i żony odnosi sukcesy w wychowywaniu... samego siebie.

Gorąco polecam książkę Josha McDowella, który wielokrotnie odwiedzał nasz kraj, by poprzez konferencje, wykłady oraz swoje książki zachęcać i motywować nas, Polaków, do wejścia w nasze powołanie jako mężów i ojców. To, jakimi jesteśmy mężami i ojcami, ma ogromny wpływ na nas samych i na następne pokolenia.

Henryk Wieja – autor książki „Moc błogosławieństwa ojca"
Każdy ojciec prędzej czy później sam siebie zapyta: Czy zrobiłem wszystko, aby wychować moje dzieci na dobrych, przyzwoitych ludzi, którzy założyli wspaniałe rodziny i teraz z radością wychowują swoje dzieci? Albo może stanie przed własnymi dziećmi i zada im to pytanie. Jeśli nie chcesz usłyszeć „nic” ani „stanowczo za mało”... czy „zawaliłeś sprawę”..., przeczytaj tę książkę już dziś!

Krzysztof Ziemiec – dziennikarz radiowy i telewizyjny, prowadzi Wiadomości w TVP 1, publicysta, autor, szczęśliwy mąż i ojciec trójki dzieci

Josh McDowell – mówca, pisarz chrześcijański i ewangelista. Od 1961 roku przeprowadził ponad 27 tys. wykładów dla ponad 25 milionów ludzi w 125 krajach.

Jest autorem i współautorem 145 książek, w tym wydanych w języku polskim "Więcej niż Cieśla", "Ojcowska miłość", "Biblia właściwych wyborów", "Zadziwiający wpływ tatusia". Josh i jego żona, Dottie, są małżeństwem od ponad 40 lat i mają czwórkę wspaniałych dzieci oraz dziesięcioro wnucząt.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Koinonia
Autor: Josh McDowell
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 228
Wymiar [mm]: 135x205
EAN: 9788364489129
ISBN: 9788364489129
ID: 319387

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Przyjaciel, mentor, bohater. Praktyczny poradnik każdego taty Przyjaciel, mentor, bohater. Praktyczny poradnik każdego taty
27.77 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...