TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Przyjaciel, mentor, bohater. Praktyczny poradnik każdego taty

Ocena:
(5 opinii)

Bycie dobrym ojcem to jedno z najtrudniejszych wyzwań na świecie. Zależy Ci na tym, aby dzieci trzymały się Twoich zasad i jednocześnie były dobrze przygotowane do życia. Zastanawiasz się, jak być stanowczym, a jednocześnie dać dzieciom do zrozumienia, że Ci na nich zależy…

Może miałeś wspaniałego ojca, który swoją postawą pokazał Ci właściwą drogę, ale i tak bycie tatą okazało się w praktyce bardziej skomplikowane. A może nikt nie wytłumaczył Ci, jak być tatą i masz czasem wrażenie, że to zadanie Cię przerasta.

Dobra wiadomość jest taka, że doskonały tata… nie istnieje! Na szczęście bycie tatą zawsze jest procesem “przyuczania się w trakcie pracy”. Chodzi o to, żebyś mógł sobie powiedzieć: “Zrobiłem wszystko, co mogłem”. Tylko wtedy możesz stać się takim tatą, który czerpiąc siłę z ojcostwa, będzie dla swoich dzieci mentorem i bohaterem.

Ten solidny i praktyczny poradnik ułatwi Ci to zadanie. Nie możesz podjąć wszystkich decyzji za swoje dzieci, ale możesz za to wyposażyć je w solidne podstawy i zdrowy model, a także uczyć je, jak dokonywać właściwych wyborów.

Josh McDowell dzieli się swoim bogatym doświadczeniem i zaprasza Cię do przejścia przez 10 wyzwań mądrego taty. Dzięki nim uwolnisz się od presji i przekonasz się, jak być dla dzieci prawdziwym autorytetem. Uwierz, że to Ty jesteś najważniejszą postacią w życiu swojego dziecka!

Dzięki tej lekturze:

  • zobaczysz, jak rozmawiać z dziećmi, żeby trzymały się Twoich zasad,
  • przekonasz się, jaki jest najlepszy sposób, aby zyskać zaufanie i podziw dzieci,
  • dowiesz się, jak nauczyć dzieci odpowiedzialności i zbudować w nich poczucie własnej wartości,
  • poznasz najskuteczniejszy, a przy tym bardzo łatwy sposób na to, jak rozmawiać z dziećmi o seksie,
  • dowiesz się, jak przekazać dziecku niegasnącą wiarę w Boga.

Najnowszą książkę Josha McDowella poleca również ks. Marek Dziewiecki:

Jest to książka mądra i bardzo potrzebna nie tylko tatusiom, ale także nauczycielom, pedagogom, duszpasterzom i innym dorosłym, którzy chcą wnieść pozytywny wkład w solidne wychowanie dzieci i młodzieży. Czytelnik odkryje, że największe osiągnięcia w wychowywaniu dzieci odnosi taki tata, który z pomocą Boga i żony odnosi sukcesy w wychowywaniu... samego siebie.

Gorąco polecam książkę Josha McDowella, który wielokrotnie odwiedzał nasz kraj, by poprzez konferencje, wykłady oraz swoje książki zachęcać i motywować nas, Polaków, do wejścia w nasze powołanie jako mężów i ojców. To, jakimi jesteśmy mężami i ojcami, ma ogromny wpływ na nas samych i na następne pokolenia.

Henryk Wieja – autor książki „Moc błogosławieństwa ojca"
Każdy ojciec prędzej czy później sam siebie zapyta: Czy zrobiłem wszystko, aby wychować moje dzieci na dobrych, przyzwoitych ludzi, którzy założyli wspaniałe rodziny i teraz z radością wychowują swoje dzieci? Albo może stanie przed własnymi dziećmi i zada im to pytanie. Jeśli nie chcesz usłyszeć „nic” ani „stanowczo za mało”... czy „zawaliłeś sprawę”..., przeczytaj tę książkę już dziś!

Krzysztof Ziemiec – dziennikarz radiowy i telewizyjny, prowadzi Wiadomości w TVP 1, publicysta, autor, szczęśliwy mąż i ojciec trójki dzieci

Josh McDowell – mówca, pisarz chrześcijański i ewangelista. Od 1961 roku przeprowadził ponad 27 tys. wykładów dla ponad 25 milionów ludzi w 125 krajach.

Jest autorem i współautorem 145 książek, w tym wydanych w języku polskim "Więcej niż Cieśla", "Ojcowska miłość", "Biblia właściwych wyborów", "Zadziwiający wpływ tatusia". Josh i jego żona, Dottie, są małżeństwem od ponad 40 lat i mają czwórkę wspaniałych dzieci oraz dziesięcioro wnucząt.

Opinie naszych Klientów (5 opinii)Napisz swoją opinię

McDawell

Książka według mnie jest swoistym podsumowaniem twórczej działalności jako autora i ojca McDowel'a. Zbiór jego życiowych doświadczeń - do praktycznego dla nas wykorzystania w relacjach w dziećmi.
W rozdziale o istnieniu Boga odczułem brak Eucharystii, ale to są te różnice "międzykościelne".
Jako ojciec dużo skorzystałem z tych podpowiedzi. Naprawdę polecam.

autor opinii: Krzysztof Mitelski

Polecam

Moim zdaniem na pewnym etapie naszego życia my jako ojcowie sami powinniśmy dążyć do tego, żeby być drogowskazami dla innych. Choćby dla naszych dzieci. Tato, jeżeli chcesz się stawać lepszym drogowskazem, ta książka z pewnością Ci w tym pomoże.

autor opinii: Jarosław Michalski

Polecam z czystym sumieniem.

Książka, którą zakupiłem jest naprawdę warta zakupu. Napisana prostym językiem, przystępnym dla każdego, kto choć trochę interesuje się wychowaniem swoich dzieci. Ja akurat jestem pedagogiem i z tego względu ją kupiłem. Nawet dla mnie - osoby wykształconej w tym kierunku - jest ona cennym źródłem informacji, inspiracji i świeżego spojrzenia na wiele spraw. Polecam z czystym sumieniem!

autor opinii: Wiktor Bernad

opinia doocena książki Praktyczny poradnik każdego taty"

Gorąco tę książkę polecam,Jest to książka bardzo potrzebna dorosłym którzy chcą wnieść pozytywny wkład w solidne wychowywanie dzieci. Wysłałam synowi który teraz z rodziną przebywa za granicą.

autor opinii: Marta

godna polecenia

Witam. Jeszcze czytam. Nie jestem z tych "połykających" książki. Zresztą nie jest to opowieść do przeczytania w jeden wieczór.
Książka godna polecenia każdemu tacie. Dziecko to nie kończąca się podróż w kształtowaniu charakteru, odczuwaniu i rozumieniu dziecięcych emocji, w poznawaniu siebie samego. Książka zwraca naszą uwagę na ważne rzeczy, by dziecko nie było tylko dzieckiem, ale naszym przyjacielem i partnerem. Życie toczy się dziś i wychowywania dziecka nie można odkładać na jutro. Książka bardzo w tym pomoże.
Polecam i pozdrawiam.

autor opinii: Przemysław Skirtun

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Koinonia
Autor: Josh McDowell
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 228
Wymiar [mm]: 135x205
EAN: 9788364489129
ISBN: 9788364489129
ID: 319387

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Przyjaciel, mentor, bohater. Praktyczny poradnik każdego taty Przyjaciel, mentor, bohater. Praktyczny poradnik każdego taty
25.00 zł
18.26 zł
Oszczędzasz 6.74 zł (27%)
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...