TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Bioetyka w szkole. Dla nauczycieli, wychowawców i katechetów

Książka "Bioetyka w szkole" zrodziła się w odpowiedzi na potrzebę usystematyzowania oraz jasnego i zwięzłego przedstawienia stanowiska Kościoła katolickiego na problemy budzące najwięcej kontrowersji w zakresie biologii i medycyny.

Nauczyciele przysposobienia do życia w rodzinie, biolodzy, katecheci, wychowawcy klasowi wielokrotnie spotykają się z pytaniami uczniów typu: Co Kościół myśli o ewolucji? Czy wolno "produkować" embriony w probówce? Zamrażać je? Prowadzić na nich doświadczenia? Czy AIDS jest karą Bożą za grzechy XX wieku? itp. Książka podaje systematycznie uporządkowaną i napisaną prostym językiem odpowiedź na te i inne pytania z zakresu seksuologii oraz problemów związanych z rozwojem współczesnej biologii i medycyny.

Porusza m.in. takie tematy, jak: ewolucja, antykoncepcja, sztuczne zapłodnienie, diagnostyka prenatalna, klonowanie, genom, transplantacje narządów, AIDS, eutanazja i inne. Opisuje, "jak działa" dana technika medyczna, ukazuje podstawowe problemy etyczne oraz ich rozwiązanie w świetle etyki katolickiej.

Treść wzbogacona jest o krótkie cytaty zaczerpnięte z oficjalnego nauczania Kościoła, szczególnie Jana Pawła II. Dodatkowo umieszczone ilustracje, schematy i zdjęcia ułatwiają zrozumienie poszczególnych metod badawczych i medycznych.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Salwator
Autor: ks. Andrzej Muszala, Agnieszka Rudziewicz
Rok wydania: 2007
Ilość stron: 120
Wymiar [mm]: 168x250
EAN: 9788360703458
ISBN: 9788360703458
ID: 63363

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Bioetyka w szkole. Dla nauczycieli, wychowawców i katechetów Bioetyka w szkole. Dla nauczycieli, wychowawców i katechetów
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...