TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Jak zacząć modlić się w ciszy

Na słynnej ikonie Rublowa, przedstawiającej Trójcę Świętą, rzuca się w oczy jedno bardzo jasne miejsce, w samym środku, między Osobami Boskimi. To tam właśnie jest nasz najwłaściwszy ekosystem – miejsce dla człowieka.

Na modlitwie wewnętrznej wchodzisz w ową przestrzeń między Ojcem, Synem i Duchem Świętym: jesteś otoczony Bogiem z każdej strony. „Bóg nade mną, Bóg pode mną, Bóg obok mnie, Bóg przede mną, Bóg za mną, Bóg we mnie” – mówił św. Patryk.

Święta Teresa z Ávili, Doktor Kościoła, charakteryzuje modlitwę jako miłosne i przyjacielskie przebywanie z Bogiem; z Tym, o którym wie, że ją kocha.

Według niej modlitwa to wzajemne bycie-z Bogiem – jak oblubieniec jest ze swoją oblubienicą; bycie-dla Niego.

Owszem, czasem takie przebywanie wyraża się w słowach, podobnie jak mąż i żona rozmawiają ze sobą o rożnych sprawach lub szepcą sobie do ucha o wzajemnej miłości.

Równocześnie wiedzą, że istotą ich relacji jest po prostu obecność jednego przy drugim; to, że to są-dla siebie i są-ze sobą.

Kiedy modlisz się w ciszy, w niebie także panuje cisza. Bóg wpada w zachwyt, widząc, że oddajesz Mu się całkowicie. Jakby zaniemówił…

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Fides
Autor: ks. Andrzej Muszala
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 78
Wymiar [mm]: 125x200
EAN: 9788361860495
ISBN: 9788361860495
ID: 319835

Zobacz również

Jak zacząć modlić się w ciszy
21.92 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...