TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Bł. Małgorzata Łucja Szewczyk

Seria Święci wśród nas, w której ukazuje się książka o błogosławionej Małgorzacie Łucji Szewczyk, jest próbą spojrzenia na życie świę­tych oczyma wiary, pokazuje, jak codzienne wydarzenia stają się szansą duchowego rozwoju.

Książki w tej serii przynoszą krótkie informa­cje biograficzne. Uczą odczytywania swojego losu w perspektywie planów Boga, dla którego każde życie jest największą wartością.

Ukazują tajemnice życia duchowego, bogatego świata wewnętrznego, który rodzi się w bezpośredniej relacji człowieka do Boga w modli­twie, sakramentach, czytaniu słowa Bożego i służeniu bliźnim.

Błogosławiona Małgorzata Łucja Szewczyk, założycielka Zgromadzenia Sióstr Serafitek, jaśnieje wyraźnym blaskiem wśród wielu świętych, którzy na stałe wpisali się w historię naszej ojczy­zny na przełomie XIX i XX wieku.

Jej życie zaczęło się na Kresach Wschodnich porozbiorowej Rzeczpospolitej, dojrzewało w zaborze rosyjskim w cieniu wielkiego charyzmatu bł. Honorata Koźmińskiego i przyjęło pełny wymiar miłości do Chrystusa i do człowieka w Gali­cji, w zaborze austriackim.

Mimo przeciwności losu, jakie spotykała na drodze swojego życia, nie ugięła się pod ciężarem trudów i od­ważnie zrealizowała franciszkański charyzmat służenia Chrystusowi w dzieciach, w osobach chorych i słabych.

Podjęła wezwanie Pana i poświęciła wszystkie zdolności dla królestwa niebieskiego. Nie tyl­ko została włączona w Jego Ciało Mistyczne poprzez konsekrację zakonną, ale sama dała świadectwo o miłości Boga do człowieka. Dzieło, które zainicjowała, przynosi po dziś dzień obfite owoce.

Ksiądz prof. dr hab. Jan Machniak jest wykładowcą Uni­wersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i autorem wielu opracowań z dziedziny duchowości.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo św. Stanisława BM
Autor: ks. Jan Machniak
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 151
Wymiar [mm]: 116x189
EAN: 9788374226547
ISBN: 9788374226547
ID: 320742

Zobacz również

Bł. Małgorzata Łucja Szewczyk
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...