TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Blisko, najbliżej Chrystusa. Apostołowie i pierwsi uczniowie

Ci, którzy byli blisko, najbliżej Chrystusa mogą nam o Nim powiedzieć najwięcej. Każdy z nich miał osobiste doświadczenie Jezusa, słyszał Jego słowa, widział cuda, dzielił się swoim doświadczeniem z innymi, opowiadał o śmierci i zmartwychwstaniu Pana. Większość z nich swoją wiarę poświadczyła męczeńską śmiercią.

Portrety tych świadków - apostołów i pierwszych uczniów - ukazuje książka papieża Benedykta XVI. Tom rozpoczyna się serią katechez poświęconych tajemnicy Kościoła; jest to krótkie omówienie ustanowienia Dwunastu i ich służby wspólnocie i prawdzie. Dalej następuje prezentacja każdego z apostołów, obejmująca ich osobiste doświadczenie Jezusa i najważniejsze wydarzenia ich życia. Rozważania nad pierwotnym Kościołem są uzupełnione portretami innych zasługujących na uwagę osób – mężczyzn i kobiet – którzy "błyszczą jak gwiazdy pierwszej wielkości w dziejach Kościoła".

Ten tom towarzyszy czytelnikowi w jego spotkaniach ze świadkami chrześcijaństwa u jego początku, o których są wzmianki w pismach Nowego Testamentu. Spotkania te, składające się z 31 etapów, stanowią razem zbiór katechez wygłoszonych przez papieża podczas audiencji generalnych od środy 15 marca 2006 do środy 14 lutego 2007.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: W Drodze
Autor: Benedykt XVI
Ilość stron: 184
Wymiar [mm]: 123X195
EAN: 9788370336417
ISBN: 9788370336417
ID: 66441

Zobacz również

Blisko, najbliżej Chrystusa. Apostołowie i pierwsi uczniowie
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...