TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Blisko ziemi, blisko nieba. Ksiądz Jan Twardowski we wspomnianiach

W setną rocznicę urodzin księdza Jana Twardowskiego autorzy odbyli niemalże sto rozmów z osobami, które miały okazję go poznać. Wspomnienia zebrane w książce wzruszają, bawią, skłaniają do refleksji. I przybliżają postać księdza Jana.

To wspomnienia z okazji setnej rocznicy urodzin Księdza Jana Twardowskiego. Wspomnienia o człowieku bliskiemu ziemi i równie bliskiemu niebu.

Ksiądz Twardowski nazywał siebie „księdzem, który pisze wiersze“. Pisał w swojej autobiografii, że jego symbolem jest biedronka (boża krówka). Stąd pochodzi określenie „Jan od Biedronki“.

Przez lata był katechetą dzieci specjalnej troski, niemal 50 lat – rektorem warszawskiego Kościoła Sióstr Wizytek.

Charakteryzowało go niezwykłe poczucie humoru, a pogodna aura, którą emanował, sprawiała, że wywierał niezwykły wpływ na innych ludzi. Sam o sobie mówił mało i niechętnie.

Powróci dzięki tej książce - we wspomnieniach tych, którzy mieli okazję go spotkać i zapamiętali -jako wyjątkowego, przyjaznego, pełnego wiary w Boga i tolerancji dla ludzi człowieka.

Książka ilustrowana jest unikatowymi zdjęciami Czesława Czaplińskiego.

Czesław Czapliński - wybitny fotograf, przed którego obiektywem pojawiają się najbardziej znane osobistości ze świata biznesu, kultury, polityki, sportu m.in.: Oscar de la Renta, Alberto Moravia, Liza Minelli, Umberto Eco, Isaac Singer, Liv Ullmann, Henry Kissinger, Calvin Klein. Jego zdjęcia publikowane były m.in. w „The New York Times”, „Vanity Fair”, „Washington Post” oraz „Newsweeku”.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Zwierciadło
Autor: Iwona Demska, Beata Demska, Krzysztof Demski
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 250
Wymiar [mm]: 130x190
EAN: 9788364776441
ISBN: 9788364776441
ID: 316935

Zobacz również

Blisko ziemi, blisko nieba. Ksiądz Jan Twardowski we wspomnianiach
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...