TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Błogosławiona wina

Ocena:
(8 opinii)

Przebywający w Rzymie w 1631 roku ciężko chory książę Mikołaj Sapieha, wojewoda litewski i właściciel Kodnia, doznaje cudownego uzdrowienia przed obrazem Matki Bożej Gregoriańskiej. Jego prośba o podarowanie obrazu spotyka się z odmową papieża Urbana VIII.

Książę z iście kmicicową fantazją porywa obraz i wywozi do Polski, aby w rodzinnym Kodniu oddawać mu cześć i dziękować Matce Bożej za odzyskane zdrowie. Za ten czyn zostaje wyklęty przez papieża.

Zofia Kossak z właściwą sobie przenikliwością opisuje przemianę duchową bohatera z magnata-gwałtownika w pokutnika-pielgrzyma i pokazuje, w jaki sposób zbrodnia świętokradztwa może się stać błogosławioną winą.

Opinie naszych Klientów (8 opinii)Napisz swoją opinię

"Błogosławiona wina"

Piękna książka,warta przeczytania!

autor opinii: Kornelia

Blogoslawiona Wina

Ksiazke kupilem juz pare tal temu, teraz jako prezent. Dobra ksiakza, lekka, przyjemna i dobra, tzn. majaca dobre przeslanie.

autor opinii: Antoni

Bardzo dobra

Ksiązkę przeczytałam dawno temu miałam ją z biblioteki ,a tym razem kupiłam na prezent pod choinkę mojej dorosłej córce.Uważam, że jest godna polecenia.

autor opinii: Maria Jurek

Błogosławiona wina

Książka jak najbardziej godna polecenia, zarówno dla młodzieży jak i dorosłych. Piękny pomysł na prezent! Zdecydowanie polecam!

autor opinii: Joanna

Książka życia.

Jest to wspaniała książka przedstawiająca historię nawrócenia człowieka połączoną z losami obrazu Matki Boskiej Kodeńskiej. Fabuła fascynująca, ukazuje jak Opatrzność Boża potrafi nawet ze złej decyzji wyprowadzić dobro, czyli samo życie.

autor opinii: Maria Jeleń

Książka dla niewierzących

Książka rewelacyjna. Zofia Kosak potrafiła swoim piórem ożywić barwny świat dawnej Rzeczpospolitej, jednocześnie problemy i rozterki bohaterów czasami odległe, czasami jednak wydają się zaskakująco współczesne. Sapieha nie wierzy. Jest letnim katolikiem. Jednak nie całkiem: okazuje się że jeszcze pozostała mu zdolność i chęć do zadawania pytań . I ta właśnie zdolność, a nie z zetknięcie się w obrazem jest bramą dla jego uzdrowienia. Ale o tym przekonuje się znacznie później: kiedy zostaje wyklęty z Kościoła.. Książka, któż śmiało poleciłbym każdemu wątpiącemu - w tym i sobie. I opis polowania wilków na ludzi - jak rzekła jedna z moich poprzedniczek - rewelacyjny. Wyobraźmy sobie, gdyby tak Kossak opisywała bitwy... Ależ opisywała! Polecam również Krzyżowców!

autor opinii: Tomasz Rządkowski

Polecam

Witam,
dostałam książkę od babci i prawdę mówiąc nie sądziłam, że będzie tak ciekawa. Po pierwsze jest napisana wspaniałym językiem. Autorka idealnie przeniosła nas w tamte czasy. Ponadto walor duchowy jest nieprzeciętny. Fascynuje przemiana bohatera i jego rozterki, które nie są jednak przedstawione w nachalny sposób. Książka wciąga także przez świetne opisy i umiejętnie budowane napięcie i akcje. Już po początkowych stronach może zainteresować. A opis polowania na wilki przewyższa nawet polowanie z Pana Tadeusza!

polecam

Książka jest świetna, opowiada prawdziwą historię przemiany człowieka. Można przeżyć ciekawą przygodę wraz z głównym bohaterem. Polecam wszystkim!! Naprawdę warto!!

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Pax
Autor: Zofia Kossak
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 224
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788321118888
ISBN: 978-83-211-1888-8
ID: 174218

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Błogosławiona wina Błogosławiona wina
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...