TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Bóg daje charyzmaty. Rekolekcje o wspólnocie i posługiwaniu

Ocena:
(6 opinii)

Bóg, jeśli rzeczywiście otwieramy się na działanie Ducha Świętego, obdarza nas obficie charyzmatami.

Nie po to jednak, abyśmy nimi szafowali, egoistycznie wbijając się w dumę, że niby jesteśmy wielkimi cudotwórcami. Daje nam je przede wszystkim w tym celu, aby były darem dla wspólnoty Kościoła.

Ks. Michał Olszewski pokazuje, jak powinna wyglądać wspólnota chrześcijańska i w jaki sposób posługiwać w niej charyzmatami, aby przynosiły one naprawdę obfite owoce.

Sięga często po przykłady zaczerpnięte ze swojej posługi jako egzorcysty, ale nie stroni też od humoru. Porusza m.in. takie tematyjak wierność Kościołowi, bojaźń Boża, wrażliwość na znaki, słuchanie Słowa Bożego, walka duchowa, rozeznawanie, modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie.

Jego przepowiadanie jest pełne mocy i wiary w Boga żywego, który kocha swój Kościół i stale ofiaruje mu dary i znaki.

Chyba wszyscy jakoś to czujemy i odkrywamy, że dzisiaj drogą Kościoła jest, nawiązująca do pierwszych wspólnot chrześcijańskich, droga charyzmatyczna. Wielu mówiło, że po śmierci Jana Pawła II, który reprezentował właśnie tę charyzmatyczną linię, wraz z Benedyktem XVI powróci linia związana bardziej z Kościołem zachodnim, czyli unormowana, skoncentrowana bardziej na liturgii itd. Nic się takiego jednak nie stało, bo ten sam Duch Boży działa niezależnie od tego, czy papieżem jest Jan Paweł, Benedykt czy Franciszek, a to Duch Boży wyznacza drogę Kościołowi. Obecnie ta droga jest taka i nie wytrwa dzisiaj w Kościele ktoś, dla kogo uczestnictwo w tej wspólnocie będzie jedynie kwestią pewnego zwyczaju, żeby nie powiedzieć folkloru. W XXI wieku pozostaną w Kościele te osoby, które będą rzeczywiście żyły w Duchu i w Prawdzie, które „narodzą się z Ducha Świętego” – jak mówi Jezus w dialogu z Nikodemem”.

fragment książki

Ks. Michał Olszewski SCJ - ceniony rekolekcjonista, związany z Odnową w Duchu Świętym, egzorcysta diecezji kieleckiej, prowadzi popularnego bloga z komentarzami liturgicznymi na każdy dzień (slowopana.com), jest jednym z redaktorów portalu ewangelizacyjnego profeto.pl.

Opinie naszych Klientów (6 opinii)Napisz swoją opinię

Duch Święty mało znany

Tak rzadko mówi się w Kościele o Jego Osobie. Wielki Nieznajomy czyli Duch Święty. Pojawia się w kazaniach niedzielnych tylko przy okazji matur czy egzaminów w formie prośby "o dary Ducha Św." czyli w domyśle o dar mądrości a raczej o dobrze znany egzamin.
A tutaj ks. Michał Olszewski pokazuje Ducha Świętego w działaniu ! Nie gdzieś daleko tylko w całym naszym życiu ! Od nas tylko zależy czy Mu na to pozwolimy, czy damy się porwać Jego akcji - do żywej wiary, do wytrwałej miłości, do wielu rzeczy do których wcześniej nie byliśmy zdolni. Ale On szanuje naszą wolność. "Jeśli chcesz...". Tak ta książka podprowadza pod to chcenie, wzbudza pragnienie Ducha Świętego jako Tego bez którego ani rusz ! To są właśnie Jego dary - dla każdego inne, na dany czas, sytuację w życiu. Warto - dajmy się porwać !

autor opinii: Zofia Wawrykiewicz

Ksiazka z Ducha :)

Przeczytalam jednym tchem. Konkrety i inspirujace slowa do sluzby Panu :)

autor opinii: Magdalena

Ks Olszewski

Książka ta , jak pozostałe, które czytałam Ks Olszewskiego to najlepsze jakie do tej pory miałam w ręce. Mimo wielu obowiązków w pracy, w domu czytam jednym tchem wszystkie pozycje Ks Michała. Bóg daje charyzmaty również napisana jest przystępnym językiem, a zawarte słowa w niej czyta się tak , jak gdyby sam Ks Michał stał naprzeciw i mówił bezpośrednio do mnie. Bardzo zmieniło się moje życie odkąd czytam właśnie JEGO książki.
Polecam wszystkim przeczytać możliwe dostępne pozycje Ks Olszewskiego

autor opinii: Katarzyna

Spełniła swoje zadanie w 100%

Wszystkie książki ks. Olszewskiego spełniają swoje zadanie. Mam dar łez czytając każdą z nich ....
Dziękuję ;)

autor opinii: Beata

Wiara

Zapisy książki podobnie jak moje życie (wielokrotnie pogmatwane) daje wskazówkę na dakse bycie człowiekiem wierzącym w Boga. Gorąco polecam

autor opinii: Tadeusz

Bdb

Bdb

autor opinii: JB

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: ks. Michał Olszewski SCJ
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 160
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788374825573
ISBN: 978-83-7482-557-3
ID: 260320

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Bóg daje charyzmaty. Rekolekcje o wspólnocie i posługiwaniu Bóg daje charyzmaty. Rekolekcje o wspólnocie i posługiwaniu
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...