TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Bóg vs cierpienie

Ocena:
(45 opinii)
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna

J 15,11
Zapomnij o wszystkim, co dotąd wiedziałeś i myślałeś na temat: chrześcijaństwo a cierpienie. Prawdopodobnie niemal wszystko to było błędne. Pozwól, by przez te kilka godzin nagrania Jezus Ciebie zaskoczył. Słuchaj tak, jakbyś po raz pierwszy w życiu słyszał o tym, co Jezus mówi na ten temat oraz jak sam odnosi się do cierpienia

Ks. Marek Dziewiecki

Ogromna większość chrześcijan ma zupełnie błędne rozumienie cierpienia. Gdy dopadają nas trudności, z którymi nie potrafimy sobie poradzić, pytamy: “Gdzie jest Bóg? Skoro Bóg jest miłością, to dlaczego zsyła cierpienie?”.

Bóg nigdy nie chce Twojego cierpienia!

Prawda jest taka, że jedynym normalnym stanem naszego życia, danym nam przez Boga, jest… radość! Ale aby to zrozumieć, potrzeba spojrzeć na Jezusa zupełnie od nowa.

Ten audiobook z wielką dokładnością i bardzo precyzyjnie rozwiewa wszelkie wątpliwości w tym temacie. Prawdopodobnie jeszcze nigdy nie słyszałeś, aby ks. Dziewiecki mówił tak kategorycznie, zdecydowanie i z uporem. To temat, który leży mu na sercu tak mocno, że słychać to w każdym słowie...

Jeśli chcesz:

  • zrozumieć, skąd się bierze cierpienie w Twoim życiu,
  • poznać sposób, jak bronić się przed cierpieniem,
  • uwolnić się od myślenia, że to Bóg zsyła cierpienie,
  • odkryć na nowo, jak Jezus odnosił się do kwestii cierpienia,
  • dać sobie prawo do wykrzyczenia Bogu sprzeciwu wobec cierpienia,
  • a w końcu - usłyszeć najbardziej radosne i uwalniające słowa o naszym powołaniu do życia w szczęściu...

...to nagranie jest dla Ciebie!

Przeczytaj słowa ks. Marka Dziewieckiego na temat tego audiobooka:

Rzeczywiście mówiłem tym razem z wyjątkową mocą, bo noszę w sercu tysiące osób, którym księża wmówili, że Bóg im zsyła krzyże, cierpienia, choroby. W konsekwencji wtedy, gdy ludzie ci krzywdzą samych siebie lub gdy są krzywdzeni przez innych ludzi, oddalają się od Boga jako "winowajcy", zamiast szukać u Niego pomocy i sił do przetrwania...


Opinie naszych Klientów (45 opinii)Napisz swoją opinię

dobra

zdecydowanie mądre,acz ksiadż Marek jest ostry i bardzo radykalny

autor opinii: paweł drozd

Nie porwał mnie

Ciekawe przemyślenia, jednak forma trochę nużąca, nie ma takiej charyzmy, czegoś, co ma, np. ojciec Szustak

autor opinii: Ewelina Szewczyk-Oios

Polecam

Bardzo wartościowa książka,polecam, pokazuje jak inaczej można patrzeć na codzienne problemy, trudności które są nieodłączną częścią ludzkiego życia. Pokazuje inną definicje cierpienia i szczęścia.

autor opinii: Paula

atak rasisty

Ja już tylko czekam czy Bóg mnie wysłucha czy nie.jestem gotowa na śmierć bo sama problemu nie rozwiąże. Mam sąsiada rasiste który od 3 lat tj od kiedy kupilismy dom niszczy moja rodzinę psychicznie pomimo więzienia i zakazu zbliżania się. Modliłam się do Sw Rity.on narazie jest w wiezieniu ale z mężem już brak nam sił tymbardziej że drugie dziecko narodzi się lada dzień. Już nie zadaje pytan już nie walcze tylko trwam i czekam.co ma być to bedzie😳

autor opinii: mazia

Zgadzam się z treścią wypowiedzi p. Albina. Jakiś czas temu czytałam książkę "Stygmatycy". Na wielu Świętych, czy też Błogosławionych Bóg zsyłał choroby, często osoby te przez wiele lat byli przykuci do łóżek. Potrafili jednak przyjąć te cierpienia poddając się woli Bożej. Marta Robin np. przez kilkanaście lat leżała w łóżku. Św. Siostra Faustyna wiele lat cierpiała z powodu gruźlicy, miała b. silne bóle. Jednak nie każdy zwykły człowiek jest w stanie tak to przyjąć. Jeśli Bóg nie chce, abyśmy cierpieli, to jak rozumieć fakt, kiedy człowiek przez kilka lat modli się b. mocno z prośbą o pomoc, o światło, o uzdrowienie i nic się nie zmienia....i cierpi i nadzieja gdzieś gaśnie.

autor opinii: beata

"Na świecie doznacie UCISKU" (J 16,33)

Zgadzam się z tym, że cierpienie może być rezultatem popełnionych błędów i grzechów. Ale jest również napisane:
„Kto nie bierze swego KRZYŻA, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien.” (Mt 10,38)
„Na świecie doznacie UCISKU, ale miejcie odwagę: Jam zwyciężył świat” (J 16,33)
„Błogosławieni, którzy cierpią PRZEŚLADOWANIE dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
Błogosławieni jesteście, gdy [ludzie] wam URĄGAJĄ I PRZEŚLADUJĄ was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was. Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie. Tak bowiem prześladowali proroków, którzy byli przed wami.” (Mt 5,10-11)
W tym kontekście chciałbym zadać pytanie retoryczne, jak te fragmenty Pisma Św. (i wiele innych, których nie cytuję, bo ma to być tylko krótki komentarz) mają się do pytania zawartego w tytule: „Dlaczego Bóg nie chce, żebyś cierpiał?”. Ja powiem tak: nie ma róży bez kolców i miłości bez poświęcenia (tj. krzyża).
Ja dorastając w świecie chrześcijańskim i widząc całkowitą niezdolność do poświęcenia otaczających mnie ludzi wpadłem w poważne wątpliwości co do istnienia Boga. Chrześcijanie mówili: „Zostań księdzem, bo ksiądz ma ŁATWE i ciekawe życie” albo „Fajnie jest być inżynierem, bo inżynier nic nie robi. Stawia tylko kreskę tu i tam”.
Pracując jako wolontariusz w pewnej chrześcijańskiej instytucji też napotkałem się na bardzo niepokojącą sytuację. Wolontariusze pracowali tam z dziećmi już wcześniej skrzywdzonymi przez los, nie potrzebują zatem kolejnych dorosłych, którzy ich zawiodą. Jednak było sporo takich wolontariuszy, którzy na zajęcia z dziećmi nie przychodzili. Gdy ich napominałem, nie tylko nie przepraszali, ale bezwstydnie kłamali. Byli to chrześcijanie, nie ateiści. Gdyby nie byłoby mi żal dzieci, sam odszedłbym z organizacji, ale organizacja… sama mnie wyrzuciła. To nie wyrzucili mnie z niej ateiści, lecz chrześcijanie i ksiądz katolicki. „Ludzie robią sobie krzywdę chodząc do kościoła” – powiedziała mi kiedyś ateistka, a ja się z tym w pełni zgadzam. Chrześcijanie przez gadkę o tym, że Bóg jest przeciwny cierpieniu stali się kompletnie niezdolni do poświęcenia, egoistyczni, uciekają przed cierpieniem. Ksiądz Józef Tischner pisał, że „cierpienie to warunek konieczny do ZAINICJOWANIA MYŚLENIA”. Bez cierpienia jesteśmy niezdolni do empatii, działamy jak roboty zaprogramowane do wypełniania procedur.
„Błogosławieństwem prawych wznosi się miasto,
usta występnych je burzą” (Prz 11,11)
„Nie ci bowiem, którzy przysłuchują się czytaniu Prawa, są sprawiedliwi wobec Boga, ale ci, którzy Prawo wypełniają, będą usprawiedliwieni. Bo gdy poganie, którzy Prawa nie mają, idąc za naturą, czynią to, co Prawo nakazuje, chociaż Prawa nie mają, sami dla siebie są Prawem. Wykazują oni, że treść Prawa wypisana jest w ich sercach, gdy jednocześnie ich sumienie staje jako świadek, a mianowicie ich myśli na przemian ich oskarżające lub uniewinniające. [Okaże się to] w dniu, w którym Bóg sądzić będzie przez Jezusa Chrystusa ukryte czyny ludzkie według mojej Ewangelii.” (Rz 2,13-16)
Olśnienia i nawrócenia doznałem dopiero spotykając dziewczynę, która była dla mnie żywym odzwierciedleniem Chrystusa – pełna poświęcenia i miłości dla bliźnich. Zawsze uśmiechnięta i mająca dobre słowo dla każdego. Ale gdy zdawało jej się, że nikt jej nie widzi, na jej twarzy malowało się zagubienie i lęk. Widać było, że długo w ten sposób nie pociągnie. Widać więc, że z pójściem za Chrystusem wiąże się lęk i cierpienie.
Mam nadzieję, że mój komentarz zostanie odebrany jako wyraz troski i sympatii – wszak gdyby los portalu tolle.pl i ogólnie drugiego człowieka byłby mi obojętny, nic bym nie mówił, bo tak jest zawsze łatwiej, wszak w naszym kraju obowiązuje faszyzm z uśmiechniętą twarzą – wszystko ma si A spychaniem na margines społeczny lub cenzurowaniem tych, którzy nie myślą pozytywnie o Kościele, nikogo na chrześcijaństwo nie nawrócicie, wręcz przeciwnie – odstraszycie. Przypominam, że pozytywne myślenie wcale nie jest cnotą, a sprawiedliwość – już i owszem:
„Jeśli wasza SPRAWIEDLIWOŚĆ nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, NIE WEJDZIECIE do królestwa niebieskiego.”(Mt 5,20)
Ocena niedostateczna już za sam tytuł, który uważam za bardzo populistyczny i niebezpieczny. Przez mówienie, że „Bóg nie chce Twojego cierpienia” ludzie wpadają w przewrotne postępowanie, a ich nawrócenie zajmuje mi sporo czasu (o ile w ogóle jest ono możliwe, bo niektóre przypadki są beznadziejne). Mam wrażenie, że temat cierpienia znacznie lepiej rozumieją nieraz ateiści, a potwierdza to list do Rzymian (Rz 2). Nie osądzam tutaj ks. Marka Dziewieckiego, moim zamiarem jest raczej przedstawienie ogólnej sytuacji panującej w chrześcijaństwie.
„Chlubimy się także z ucisków, wiedząc, że ucisk wyrabia wytrwałość, a wytrwałość - wypróbowaną cnotę, wypróbowana cnota zaś - nadzieję. A nadzieja zawieść nie może, ponieważ miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który został nam dany.” (Rz 5,3-5)

autor opinii: Tadeusz Mieczyński

Nie do konca sie zgadzam

Skoro Bóg nie chce naszego cierpienia to dlaczego mówi się,że za wszystko mamy dziękowac nawet za cierpienie, bo Biblia mówi ,, w kazdym położeniu dziękujcie". Czyli Bóg dopuszcza cierpienie np Hiob, ale tez skoro zna nas tak dokładnie ,że włosy na głowie mamy policzone to wie że spotka nas cierpienie i dopuszcza do tego.

autor opinii: SMUTNA

Wspaniała pozycja

Jestem fanką Ojca Adama Szustaka.
Szczerze mówiąc pozycja ta wpadła mi w ręce przy zakupie książki Ojca Adama.
Nie zawiodłam się , ks Marek jest nie mniej wspaniałym kaznodzieją.
Polecam każdemu , niezależnie od wieku, poglądów, czy płci.
Temat niezwykle ciekawy z punktu widzenia katolika a w większości nie rozumiany przez nich. Niestety. Bo którz z wierzących nie zadaje sobie codziennie pytania : dlaczego Boże to mnie spotkało?
A ksiądz Marek podaje odpowiedź : Właśnie dlatego...

autor opinii: Aga

Rewolucja

Nowe spojrzenie na cierpienie. Bardzo potrzebne każdemu katolikowi. Też mi mówiono że kogo Bóg miłuje tego krzyżuje - czułam po cichu że to bzdura i miałam rację.


autor opinii: Agnieszka B.

Cierpieć w Mojej Obecności

Szereg interesujących wykładów na temat cierpienia ludzi młodych, w nałogach itp. i rady księdza Dziewieckiego przekazane odbiorcy nieszablonowo i optymistycznie, tak że doświadczą Radość wykraczającą poza wszelki ziemski wymiar.

autor opinii: Alicja

Bardzo wartościowa książka, pokazuje jak inaczej można patrzeć na codzienne problemy, trudności które są nieodłączną częścią ludzkiego życia. Pokazuje inną definicje cierpienia, a nade wszystko definicje szczęścia daną człowiekowi już tu na ziemi. Polecam i zachęcam do zapoznania się.

autor opinii: Edyta B

nie mylić się w rozumowaniu

Autor w mądry sposób uczy jak nie mylić radości z przyjemnością, miłości z naiwnością i wiele innych przydatnych informacji, aby w życiu ustrzec się niepotrzebnego cierpienia "na własne życzenie". Gorąco polecam

autor opinii: Marzena

Polecam

Bardzo dobra pozycja do częstego słuchania, zwłaszcza uczy jak odróżniać prawdziwą miłość od naiwności i związanego z nim cierpienia

autor opinii: Barbara

Bardzo dobra konferencja. Polecam wszystkim, bez wyjątku, szczególnie tym, którzy mają mylne pojęcie o cierpieniu.

autor opinii: Renata Z

4/5

Celne (chociaż dla znających inne konferencje ks. Marka powtarzające się) uwagi i spostrzeżenia. Mi osobiście zabrakło odniesienia do tego co najtrudniej przyjąć czyli ciepienia żadną miarą nie zawinionego np. choroba.

autor opinii: TS

Cenzura

Ksiżzka interesująca zwłaszcza że dotyczy bardzo ważnego tematu Jednak sposób przedstawienia cierpienia i radzenia sobie z nim to wykład kogoś kto nie zna istoty cierpienia , przynajmniej tak ja to odbieram - dużo teoretyzowania. Z niektórymi zagadnieniami przedstawionymi się zgadzam a z niektórymi nie Książkę warto przeczytać ze względu na to chociażby, aby poznać różne sposoby patrzenia na cierpienie i sposoby radzenie sobie wtedy gdy nas ono dotyka.

autor opinii: Bogusława Szum

Świetne. Polecam wszystkim!

autor opinii: Monika

Bardzo dobra pozycja. Jak zawsze od Marka Dziewieckiego.

autor opinii: Monika

Interesująca i zaskakująca. Daje nowe spojrzenie na Boga. Polecam!

autor opinii: M.Ś.

Przeżyłam szok.

To, co powiedział ks. Marek było dla mnie nowością. To był szok! Do tej pory miałam spłycone podejście do tematu cierpienia, teraz wiem, że takie myślenie jest wręcz zbrodnicze! Pan Bóg pragnie mojego szczęścia, moim zadaniem jest trwać w miłości, nie pozwolić się skrzywdzić, kochać mądrze. Wtedy można pomóc sobie i drugiemu człowiekowi. Dzięki Bogu za te rekolekcje!

autor opinii: Małgorzata Czekaj

Zycie na ziemi moze byc przedsionkiem Raju, znaczy ze nie musimy czekac do zycia po smierci aby byc szczesliwym. Ksiadz Marek wyjasnia to w prosty i bardzo konkretny sposob jak to osiagnac. Nie jestesmy przeznaczeni do zycia na lez padole tylko do szczesliwosci. Ta konferencja jest przewodnikiem jak osiagnac pelnie szczescia zanim ujrzymy twarz Boga.

autor opinii: Adriana Uchanska

Jak to faktycznie z cierpieniem było?

Myślę, że każdy człowiek powinien wysłuchać tego, co ma do powiedzenia ks. Marek Dziewiecki na temat "Bóg vs cierpienie...", chociażby tylko po to, żeby skonfrontować swoją opinię z kimś, kto ma zupełnie inny pogląd na temat cierpienia. Najczęściej obwiniamy o nie Boga, ale czy faktycznie On jest sprawcą cierpienia? Tak, wiem, pewnie myślicie: - Kolejna nawiedzona baba, która chce nawracać i mówić jaki to Bóg jest dobry, kochany i jak bardzo nie chce, żebyśmy cierpieli czyli bla, bla bla ja i tak wiem swoje. Może tak, a może posłuchaj tego choćby z przekory i sam oceń czy było warto.

autor opinii: Barbara Kozik

Pomoc

Kupiłam ją przyjaciółce, której przyszło mi pomagać po stracie bliskiej jej osoby. Zrobiłam wszystko co było w mojej mocy ale poszukiwałam też jakiegoś wsparcia w odpowiednich książkach. Zauważyłam, że w czasie żałoby jest bardzo wyciszona i chłonęła każdą książkę i sprawiało jej to ulgę.

Obrót o 180 stopni !

Przy moim rozumieniu wiary katolickiej(znosić krzyż,cierpieć,poświęcajac się mężowi towarzysząc mu w piciu,przebaczając 77 razy)męża alkoholizm kwitł.
Ta pozycja ks.Dziewieckiego jest potwierdzeniem,że podjęta terapia dla współuzależnionych w świeckiej poradni nie prowadzi na manowce wiary.
Ten audiobook uczy postawy wobec trudnego blizniego-nałogowca
i szacunku do siebie.
REWELACJA,polecam

autor opinii: Ela C.

Polecam ten audibook

Warto posłuchać i wiedzieć, że nie można myśleć o cierpieniu albo tragedii, że Bóg tak chciał.

autor opinii: Andrzej Wilczek

Cierpienie

Polecam gorąco wszystkich płytę
Bóg vs cierpienie
Ks. Marek Dziewiecki przecudny wykład na temat cierpienia ,po przesłuchaniu inaczej spojrzymy na nasze życie .Nabierze one sensu nawet wtedy kiedy po ludzku będzie nam się zdawało ze nie damy sobie już rady .Chwała Bogu za księdza Marka.

autor opinii: Joanna

opinię do książki "Bóg vs cierpienie. Dlaczego Bóg nie chce, żebyś cierpiał?"

Bóg zapłać za rzeczową pomoc w rozumieniu trudności w życiu Chwała Panu.

autor opinii: Dorota

rewelacja!

do wielokrotnego słuchania

autor opinii: Jędrek

Warto

Nowe spojrzenie na cierpienie, na krzyż, ale przede wszystkim na to, czego pragnie dla nas Bóg przede wszystkim. Dzięki tym katechezom przestałam się wstydzić, że chcę być szczęśliwa i z radością stwierdziłam, że męczeństwo to nie jest stan, na którym Panu Bogu najbardziej zależy.

autor opinii: Kasia Kandybo

super

Polecam z całego serca,ks.Marek pokazuje czym jest dobre serce a czym zwykła naiwność,teraz wiem że BÓG nas tak kocha że przez ułamek sekundy nie chce naszego cierpienia,naprawde warto posłuchac

autor opinii: Ewa Turska

""Bog vs cierpienie.Dlaczego Bog nie chce,zebys cierpial?"

Bardzo polecam audiobook,tresci przekazane prosto i jasno.Wiele mi wyjasnily ,abym zyla zgodnie z prawem Bozym ,sama ze soba i bliznim.Goraco polecam te lekture!!!Super!!!

autor opinii: Bożena Brygoła

Gorąco polecam

Każdy powinien tego posłuchać, bo ten temat dotyczy każdego. Cierpienie jest czymś od czego nie można uciec ale koniecznie trzeba nauczyć się je przyjmować

autor opinii: Agnieszka Szewczyk

pozytywna

Spełniła moje oczekiwania bardzo dobra treść i przekaz

autor opinii: Małgorzata Rybska

prawda o cierpieniu

świetna refleksja na temat cierpienia ukazująca prawdę że Bóg nie chce naszego cierpienia, prawdę która tak często była i jest wykrzywiana, gdzie Boga obarcza się winą za choroby, kataklizmy, i inne dramaty człowieka i świata. Bóg pragnie szczęścia dla człowieka i nigdy nie jest źródłem cierpienia.

autor opinii: ks. Krzysztof Sławniak

Super!

autor opinii: Beata

Polecam gorąco :)

Witam, chcę Wam gorąco polecić płytę ks. Marka Dziewieckiego. Dla mnie to wielkie odkrycie. Bóg nie chce abyśmy cierpieli bo nas bardzo kocha. Pragnie dla Nas radości, miłości i pokoju. A cierpimy bo doświadczamy skutków naszych grzechów albo wtedy kiedy ranią nas inni ludzie. Dlatego uczmy się mądrej miłości od Jezusa. Żyjmy na co dzień dekalogiem. Szlachetnych ludzi wspierajmy, błądzących napominajmy, unikajmy toksycznych relacji i brońmy się przed krzywdzicielami. A wtedy będziemy mieli życie w obfitości. To jest trudna droga ale tylko ona daje prawdziwe szczęście.

autor opinii: Lidia Grontkowska

Dlaczego Bóg nie chce, żebyś cierpiał?"

Ksiazka (CD) w mojej ocenie bardzo dobra, choc nie latwa, ale naprawde pozwala zrozumiec ze cierpienie nie jest kara ani wola Boga, a jest skutkiem dzialania samego czlowieka ,jego, grzechu i braku milosci .
Wskazuje jednoznacznie, ze Bog moze zapobiec jego powstaniu lub pomoc nam go niesc.

autor opinii: Jadwiga

Polecam każdemu książkę ,,Bóg vs cierpienie. Dlaczego Bóg nie chce, żebyś cierpiał". Wiele zrozumiałam dzięki tej książce, rozwiązałam wiele swoich problemów, które mnie dręczyły. Odpowiedziałam sobie na wiele pytań, które wcześniej były zagadką. Przeczytajcie. Warto.....

autor opinii: Aneta Olszyna

Można posłuchać choć niekoniecznie.

Pozycja obfituje w wiele trafnych spostrzeżeń a autorowi udaje się wiele kwestii przedstawić w sposób bardziej przyswajalny niż w innych źródłach.
Na szczęście autor nie wyczerpuje kwestii cierpienia ostatecznie.
Ośmielam się wysunąć tezę, iż prace oficjalnych świętych i świadectwa objawień choćby tylko tych uznanych przez KK dużo lepiej oddają stosunek naszego Pana, Jezusa Chrystusa do ludzkiego cierpienia wyłącznie na ziemi ( !!! ) a nie w wymiarze wiecznym. Zachowując minimum rzetelności należy dodać, iż zapiski niektórych ze Świętych pozostają w jawnej sprzeczności z niektórymi poglądami przedstawionymi w tej pozycji.
Na szczęście KK jasno określa słuszność treści osób ogłoszonych świętymi nad jedynie "poglądami" choćby najskuteczniejszych kaznodziejów.
Warto w tym miejscu przytoczyć choćby Świętą Faustynę:
"Cierpienie jest skarbem największym na ziemi — oczyszcza duszę. W cierpieniu poznajemy, kto jest dla
nas prawdziwym przyjacielem. Prawdziwą miłość mierzy się termometrem cierpień."
"O, gdyby dusza cierpiąca wiedziała, jak ją Bóg miłuje, to skonałaby z radości i nadmiaru szczęścia;..."

autor opinii: Albin Krzymowski

moja opinia

Zupełnie inne podejście do ważnych zagadnień życiowych, niż mieliśmy do tej pory. Dające nadzieję. A to tego niezwykle mądre i cenne rady. Zwłaszcza jeśli ma się w rodzinie uzależnionego.

autor opinii: Marek Mitka

opinia

Codziennie słucham w samochodzie 😊

autor opinii: Lucyna Smołka

zmiana

ten tytuł słuchałem wielokrotnie - ze względu na bogactwo treści; ja jestem już "po sześćdziesiątce", więc moja formacja jest dość starej daty. Ks. Marek jest bardzo sugestywny i precyzyjny w swoich poglądach - i trudno się z nim nie zgodzić. Wysłuchałem wielokrotnie tekst tych konferencji, stale odkrywając coś nowego. Moim znajomym użyczałem ten audiobook i wszyscy byli zachwyceni. Ponadto jest to bardzo potrzebne, nowe spojrzenie na przebieg naszego (mojego) życia i jego uwarunkowania.
Polecam każdemu -to mądre i dobre słowa.

autor opinii: Bogdan Szafałowicz

Przyjemnego słuchania :)

Często utrudniamy sobie życie i cierpimy z powodu... nas samych?! Mądrość zawarta w tym nagraniu, może okazać się pomocna do wyjścia z pułapki, jaką na siebie zastawiamy. Bardzo się cieszę, że Ksiądz Marek kolejny raz zechciał podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem – czekam na więcej :)

autor opinii: Magdalena

Nowe spojrzenie

Niesamowite, jak inne spojrzenie na świat emanuje z tej pozycji. Nigdzie w moim środowisku nie spotkałem się z czymś podobnym; nie spotkałem ludzi myślących w ten sposób. A szkoda :( Dobrze wiedzieć, że jesteśmy stworzeni do bycia szcześliwymi. Uważam, że gdyby więcej ludzi słuchało takich przekazów świat byłby z pewnością lepszy.

Bardzo spodobały mi się liczne przykłady, które rzeczywiście pomogły lepiej zrozumieć sedno sprawy.

autor opinii: Sebastian Lenert

umocniłam się

bardzo dobra kolejna pozycja księgarska, spokojnie podprowadza do refleksji i weryfikacji swojego życia; dla mnie ważne było np na nowo odkryć różnicę pomiędzy cierpieniem a cierpiętnictwem, na nowo odkryć prawdziwy obraz Boga, tak przyzwyczailiśmy się łączyć cierpienie z Bogiem , że pytanie "dlaczego Bóg nie chce żebyś cierpiał" jest niesamowicie prowokujące i niepokojące. I na to pytanie wspaniale odpowiada Ks. Marek w książce "Bóg vs cierpienie. Dlaczego Bóg nie chce, żebyś cierpiał?".
Kup, przeżyj, przetraw treści i podaj dalej :)

autor opinii: Ewa, Wrocław

Informacje techniczne

Rodzaj nośnika: twarda
Wydawca: Rób to co kochasz, RTCK
Autor: ks. Marek Dziewiecki
Rok wydania: 2015
EAN: 9788364855306
ID: 323819

Zobacz również

Bóg vs cierpienie
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...