TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Bóg w Hollywood (+ DVD)

To nie jest książka o kinie stricte religijnym. Zestawienie opisanych w niej osób i filmów dla tych, którzy spodziewali się znaleźć tu "Ben Hura" i "Pasje", może być zaskakujące, a nawet kontrowersyjne.

Przeczytamy tu o świecie reżysera ćpuna, który szuka Jezusa na "ulicach nędzy", raperze rymującym o Bogu w rytmie karabinu AK47 i księżach z Hollywood, walczących z czystym złem.

Spotkamy wielkie gwiazdy kina, które dostrzegają inny, najgłębszy wymiar życia i nie boją się wyznać swojej wiary: Denzela Washingtona, Marka Wahlberga, Whitney Houston, Steve’a McQuinna, Stephena Baldwina, Martina Sheena, Samuela L. Jacksona, Andy’ego Garcie, DMX-a.

Spotkamy twórców, którzy zmagają się ze swoją wiarą, potrafiąc dać temu wyraz w absolutnie niezwykły i niepowtarzalny sposób na srebrnym ekranie: Alfreda Hitchcocka, Andy Warhola, Martina Scorsese, Abla Ferrare, Terrence’a Malicka, Toma Shadyaca, Kevina Smitha.

Poznamy hollywoodzki obraz walki z demonicznym złem, obraz katolickiego kapłana, a także pastora walczącego z karabinem maszynowym w dłoni o życie sudańskich dzieci. Zobaczymy, jak Hollywood mierzy się z czarnymi mitami Opus Dei i papieża Piusa XII.

Do książki dołączono w prezencie płytę DVD z filmem fabularnym "Droga życia", reż.: Emilio Estevez, w rolach głównych: Martin Sheen, Deborah Kara Unger, James Nesbitt, Tchéky Kario, rok produkcji: 2010, czas trwania: 115 min.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo AA
Autor: Łukasz Adamski
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 304
Wymiar [mm]: 140x205
EAN: 9788378644842
ISBN: 9788378644842
ID: 283510

Zobacz również

Bóg w Hollywood (+ DVD)
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...