TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Brat Albert. Inspiracja

Ocena:
(3 opinii)

Wnikliwa i oryginalna prezentacja postaci, idei i tekstów, które stanowiły inspirację dla św. Brata Alberta. Głównymi bohaterami książki, obok samego Brata Alberta, są święci, bez których nie da się go zrozumieć: Franciszek z Asyżu, Jan od Krzyża i Wincenty à Paulo. Lektura obowiązkowa dla każdego, komu bliska jest fascynująca duchowość Biedaczyny z Krakowa – autora obrazu Ecce Homo.

Książka jest i nie jest o Bracie Albercie. Jeśli święci nas pociągają i naprawdę fascynują, to dobrze jest zapytać o źródła ich myśli, postaw i duchowości. Czy zaczerpnięcie z tych samych źródeł zaspokoi także nasze pragnienie? Czy wsłuchanie się w teksty, które przemawiały do Brata Alberta, wzbudzi w nas taki sam rezonans? Czy pomoże nam doszukać się w sobie charyzmatu albo przynajmniej wrażliwości, które on w sobie odnalazł i rozpalił?

Nawet jeśli nie – jeśli nie zrozumiemy lepiej samych siebie, to z całą pewnością mamy szansę przynajmniej lepiej zrozumieć jego. I w tym sensie jest to książka o Bracie Albercie.

Opinie naszych Klientów (3 opinii)Napisz swoją opinię

POLECAM!!

o książce Brat Albert.Inspiracje

Jestem zadowolony z książki. Rekolekcje bp Rysia o Bracie Albercie to
z jednej strony wnikliwe studium o życiu św. Alberta Chmielowskiego, a z drugiej wezwanie do odkrywania własnej drogi do świętości

autor opinii: Krzysztof Matuszewski

INSPIRACJA

Polecam tę książkę tym, którzy nie boją się szukać źródła prawdy, pokoju, sprawiedliwości i prawdziwej miłości . Nie będziecie zawiedzeni inspiracją św. Alberta, który też szukał źródła a zaproszeni do szukania jej w swoim życiu, bo WARTO!

autor opinii: Jadwiga Stysiał

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: bp Grzegorz Ryś
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 266
Wymiar [mm]: 125x190
EAN: 9788374824606
ISBN: 9788374824606
ID: 221436

Zobacz również

Książka wyróżniona Brat Albert. Inspiracja
20.00 zł
17.86 zł
Oszczędzasz 2.14 zł (11%)
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...