TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Być chrześcijaninem. Poradnik ewangelicznego życia

Ocena:
(10 opinii)

Książka "Być chrześcijaninem" to poszukiwanie celu i sensu życia. Ludzie pytają: Czy warto dziś być chrześcijaninem? Juan L. Lorda odpowiada krótko a mocno: Warto. A zarazem uczy, jak być nim dzisiaj. Podkreśla, że przede wszystkim trzeba być w pełni człowiekiem. Dopiero ten, kto odkrył i zrozumiał swoje człowieczeństwo, może oddać siebie Bogu.

Jako motto swojej nauki przyjmuje Lorda słowa Jana Pawła II: Kościół nie ma swojego gotowego projektu szkoły uniwersyteckiej, społeczeństwa, ma jednak projekt człowieka, człowieka nowego, odrodzonego przez łaskę (homilia adresowana do studentów, 5 IV 1979 r.).

Opinie naszych Klientów (10 opinii)Napisz swoją opinię

Być chrześcicjaninem.Poradnik ewangelicznego życia.

Gorąco polecam. Przypadkowo trafiła mi w ręce i przykuła moją uwagę swoim językiem i ekspresją oraz trafnością sformułowania myśli autora . To poradnik który przeczytałem od "deski do deski" ale często wracam selektywnie czytając poszczególne rozdziały. Wspaniała pozycja na półce dla kogoś kto chce zinwentaryzować swoją "chrześcijańskość" !!!

autor opinii: Jurek J

Obowiązkowo

Książka składa się z kilkunastu krótkich rozdziałów napisanych zrozumiałym językiem i wypełnionych uporządkowanymi informacjami na temat tego w jaki sposób pracować nad swoją duchowością i charakterem. Gorąco polecam!

autor opinii: Bartek

Warto przeczytać!!!

Prawdopodobnie najlepsza książka po Biblii jaką miałam w rękach. Polecam każdemu, bo jest konkretna i bardzo pomocna w codziennym życiu chrześcijanina. I co mi się w niej jeszcze podoba ? Piękny i prosty język jakim jest napisana. Warto!

autor opinii: Wusia

Fantastyczna

Po Biblii daleko daleko nic.
Ale jeśli potem się coś sensownego zaczyna, to ta ksiażka byłaby jedna z czołówki. Fantastycznie rozpracowane na kawałki wszystkie cnoty ludzkie do których warto dążyć.

bardzo dobra, "konkretna" książka

autor opinii: Damian

Super książka

Książkę "Być chrześcijaninem"polecił mi znajomy. Jest to najlepsza książka jaką przeczytałem dla chcących w swoim życiu prywatnym, zawodowym i nie tylko wprowadzić chrześcijańskie zasady. Dzięki podziałowi na rozdziały jakie wprowadził autor można przy okazji trapiącego problemu wracać do fragmentu np "Praca" w oczekiwaniu na pomoc w życiowych rozterkach. Polecam tą książkę każdemu.

autor opinii: Sebastian

warte przeczytania

książka zawiera najważniejsze treści dotyczące tego ,jak być dobrym chrześcijaninem. w kilkunastu nie długich rozdziałach pokazuje jak żyć prawdą Ewangelii. Warto przeczytać.

autor opinii: Agnieszka

Rewelacja

Chcesz poznać siebie? Poznać motywy swojego działania i innych? Chcesz coś zmienić w swojej postawie i swoim życiu? Pragniesz być dobrym chrześcijaninem, żyć godnie czerpiąc radość z naśladowania Chrystusa? Musisz mieć tę książkę. Dla mnie rewelacja!

autor opinii: Cecylia

Rewelacyjna pozycja

Rewelacyjna pozycja. W zaskakująco rzeczowy, a jednakże prosty sposób pokazuje jak być chrześcijaninem na co dzień. Każdy powinien ją przeczytać i wkroczyć na drogę ukazaną w książce. Gorąco polecam!

autor opinii: Piotr

Niesamowita książka

Być chrześcijaninem to książka pełna konkretnych i prostych rad dotyczących przeżywania wiary na co dzień. Mowa w niej np. o modlitwie, o czystości, o walce z lenistwem... Polecam ją wielu osobom, tak jak mi kiedyś ktoś ją polecił. Jeszcze nie widziałem, żeby komuś się nie podobała.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Autor: Juan Luis Lorda
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 294
Wymiar [mm]: 135x200
EAN: 9788375162714
ISBN: 978-83-7516-271-4
ID: 196073

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Być chrześcijaninem. Poradnik ewangelicznego życia Być chrześcijaninem. Poradnik ewangelicznego życia
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...