TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Być uczniem Pana. Głosić, uzdrawiać, uwalniać

  • Co jest prawdziwą misją ucznia Jezusa Chrystusa?
  • Co powinni czynić ci, którzy chcą podążać za Panem?
  • Czego od nas oczekuje nasz Mistrz?

Ks. Michał Olszewski odpowiada na te pytania, wskazując na trzy zasadnicze dary, których praktykowanie, jak czytamy w Ewangeliach, nakazuje swoim uczniom Jezus:

  • głoszenie Słowa Bożego
  • uzdrawianie chorych i cierpiących
  • uwalnianie z mocy Złego

Ksiądz Michał pokazuje, że każdy uczeń Jezusa, czy to świecki, czy diakon, czy ksiądz, może być powołany, aby, po odpowiednim przygotowaniu, realizować ten nakaz.

Odwołując się do Pisma Świętego i licznych przykładów z własnej posługi opisuje, na czym polegają poszczególne dary, co jest konieczne, aby nimi posługiwać i daje wiele cennych praktycznych wskazówek dotyczących wypełniania misji ucznia Pana.

Cały czas podkreśla przy tym, że owo wypełnianie daje niezwykłą, nieziemską radość, której pełne są przywoływane na tych stronicach opowieści.

To książka dla każdego, kto pragnie podążać za Panem i żyć w zgodzie z Jego zamysłem wobec Kościoła - wspólnoty uczniów, którą założył, aby służyła zbawieniu świata.

Nie możemy sobie robić przerwy od bycia uczniem Jezusa. Wszędzie, gdzie jesteśmy, jesteśmy uczniami Jezusa - to jest nasza tożsamość. To daje największą radość - jeśli wszystko, co robisz, mieście się w dziele głoszenia Ewangelii.

Fragment książki

Ks. Michał Olszewski SCJ jest cenionym rekolekcjonistą, związanym z Odnową w Duchu Świętym, redaktorem naczelnym portalu ewangelizacyjnego profeto.pl, egzorcystą diecezji kieleckiej, autorem książek "Żyć w Duchu Świętym", "Egzorcyzm. Posługa miłości", "Bóg daje charyzmaty" i "Być jak Hiob. Doświadczenie Boga w kryzysie". Prowadzi popularnego bloga z komentarzami liturgicznymi na każdy dzień (slowopana.com).

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: ks. Michał Olszewski SCJ
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 112
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788374826426
ISBN: 978-83-7482-642-6
ID: 290710

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Być uczniem Pana. Głosić, uzdrawiać, uwalniać Być uczniem Pana. Głosić, uzdrawiać, uwalniać
12.95 zł
  • Wysyłamy w ciągu 3-5 dni
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...