TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Być kapłanem dzisiaj

Książka Gisberta Greshake jest obszernym i bardzo wnikliwym studium o kapłaństwie. Analizując współczesną sytuację kapłaństwa kreśli zarazem historyczny rozwój tej posługi w Kościele, przedstawia problemy, z którymi musi się zmierzyć współczesny kapłan: przeciążenie pracą, wypalenie, frustrację i rezygnację - krótko mówiąc: omawia kryzys tożsamości kapłana w dzisiejszym świecie.

Porusza temat relacji kapłaństwa urzędowego do powszechnego kapłaństwa wszystkich ochrzczonych. Prezentuje stanowiska krytycznych wobec kapłaństwa teologów, m.in. H. Kunga, L. Boffa, E. Schillebeckxa i podejmuje z nimi dyskusję. Porusza sprawę święcenia kobiet.

Pisząc o istocie, tożsamości, duchowości i zadaniach kapłana dzisiaj, Greshake jest w swoich analizach i wnioskach odważny, dociekliwy i uczciwy. Książka ta z pewnością może być wielką pomocą w refleksji, zrozumieniu i określeniu na nowo, odpowiednio do naszych czasów, miejsca i roli kapłana w Kościele.

Gisbert Greshake (ur. 1933) - ksiądz, profesor teologii, wykładowca teologii dogmatycznej i ekumenicznej oraz historii dogmatyki. Wykładał na uniwersytetach w Wiedniu, Freiburgu i Rzymie.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: W Drodze
Autor: Gisbert Greshake
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 560
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788370337414
ISBN: 978-83-7033-741-4
ID: 174219

Zobacz również

Być kapłanem dzisiaj
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...