TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Byłem masonem

Ocena:
(1 opinii)

- Diabeł jest, spotkałem go. - Bóg jest, spotkałem Go. "Diabeł ofiarował mi swoje kuszące towarzystwo, z którego zrezygnowałem, ponieważ poprowadziłby mnie od róż do cierni. Znalazłem Boga za pośrednictwem Kościoła (?); to w nim odnalazłem życie".

Opowiedziana w książce historia jest świadectwem duchowej przygody nawrócenia lekarza, eksperta w różnych dziedzinach medycznych, człowieka niewierzącego, masona, różokrzyżowca, który interesował się niemal wszystkimi formami parapsychologii, a nawet okultyzmu. Nawrócenie to dokonało się pod wpływem wstrząsu wywołanego propozycją szatana podczas seansu spirytystycznego.

Książka wyraża szczęście z powodu odnalezienia Boga oraz pokazuje, jakie niebezpieczeństwa niosą w sobie inne drogi, które nie są po prostu odmiennym sposobem życia, lecz są skrzywieniami i ślepymi zaułkami, jakże niekiedy straszliwymi.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

"Byłem Masonem" - czy warto?

Książka jest świadectwem nawrócenia w formie listu skierowanego do rodziny.

Niestety zawiera błędy - niezgodności z nauczaniem Kościoła. Wynikają z braków w wiedzy teologicznej u autora.

Mimo to, jako świadectwo, jest ono wzmacniające i wartościowe. Pozwala poznać perspektywę osoby, która otarła się o zło w różnych postaciach (np. spirytyzm, różokrzyżowcy itd.) i opisuje krótko te doświadczenia.

Lepiej jednak zainwestować w "Encyklopedię Zagrożeń Duchowych" ojca Posackiego, o tych zagrożeniach dowiemy się znacznie więcej.

autor opinii: Piotr Michalak

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: Maurice Caillet
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 134
Wymiar [mm]: 130x190
EAN: 9788375951004
ISBN: 9788375951004
ID: 148206

Zobacz również

Byłem masonem
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...