BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Cała ta moralność

Pora już, żebym wyszła z ukrycia i pokazała, jaka jestem naprawdę. Muszę to powiedzieć, choćby miało was to trochę zbić z tropu. Ukrywam się już od wielu lat i jestem zmęczona. Nie, jestem chora i zmęczona. Dlaczego?

Czuję się zupełnie niechciana. Kiedyś ludzie mówili o mnie po imieniu - nawet nastolatki! Ale teraz, kiedy o mnie myślą, jestem dla nich jak jakieś... brzydkie słowo. To bardzo przygnębiające. Sama nie wiem, co na to poradzić. Gdyby poznali mnie lepiej, przestaliby się mnie tak bać.

Jak czułbyś się na moim miejscu? Czy miałeś czasem wrażenie, że ludzie tak naprawdę wcale cię nie znają? Jak się tak czuję cały czas. Kiedyś ludzie mnie znali, nawet szanowali. Potem zaczęły się przykre kłamstwa. I wkrótce prawie wszyscy wierzyli już w te kłamstwa. Teraz prawie nikt o mnie nie myśli. Nawet nie wymieniają mojego imienia. Ono ludzi... denerwuje.

Chcę to wyjaśnić raz na zawsze. Jestem dumna z tego, kim jestem. Mam na imię...

Moralność

Jak sam tytuł podpowiada, książka ta poświęcona jest moralności. Zasady moralne to podstawa życia istot myślących. Pozwalają nam stwierdzić, co jest dobre, a co złe. To one umożliwiają nam podejmowanie decyzji w takich dziedzinach jak seks, zażywanie narkotyków, picie alkoholu, postawa wobec rodziców, pracy, kariery itp.

Spośród wszystkich wartości zasady moralne są najważniejsze, gdyż pozwalają nam ukształtować własny system wartości, gdyż bez niego człowiek jest jak ćma krążąca wokół płomienia świecy - nie ma żadnych szans.

W książce autor poprzez wartości chrześcijańskiej wiary próbuje wskazać drogę młodym ludziom, którzy dorastając, borykają się często z problemami życia codziennego, czasami wydającymi się błahostkami, ale tak naprawdę mającymi wielki wpływ na nasze późniejsze życie.

Człowiek młody bacznie obserwuje otaczający go świat, stara się pojąć zasady nim kierujące i nierzadko zadaje sobie pytanie, dlaczego inni zachowują się tak, a inni w takiej sytuacji zupełnie inaczej.

I w takich momentach musi nauczyć się rozróżniać typy zachowań społecznych, gdyż dokonując słusznych wyborów, kształtuje podświadomie własną tożsamość, stara się przyporządkować do któregoś z systemu, i dlatego tak ważne jest, aby znalazł swoje miejsce w społeczeństwie, aby potrafił czasami wbrew utartym normom dokonać właściwego wyboru zgodnego z jego własnym systemem wartości.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Vocatio
Autor: Fred Hartley
Ilość stron: 176
Wymiar [mm]: 125 x 195
EAN: 9788385435921
ISBN: 83-85435-92-1
ID: 56854

Zobacz również

Cała ta moralność
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...