TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Cenobita

Ocena:
(1 opinii)

"Cenobita" to żywa opowieść o mnichu, który przeżył kilka zamachów na swoje życie, stanął oko w oko z diabłem, czynił cuda i zachował w tym wszystkim głęboki szacunek do swoich ludzkich przeciwników.

Człowieku, który został niewątpliwie wybrany przez Boga po to, aby w mrokach wczesnego średniowiecza nieść Dobrą Nowinę. Prawodawcy, który zostawił światu duchową regułę, która nadaje rytm i sens życia niezliczonym zakonnikom już prawie 1500 lat.

Ta fascynująca powieść mogłaby być powieścią fantasy, jednak ma nad takimi powieściami jedną przewagę - opisuje wydarzenia, które wieki temu zdarzyły się św. Benedyktowi z Nursji naprawdę!

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Fascynująca!

Biograficzna powieść Barbary Szczepanowicz o św. Benedykcie ma świetną konstrukcję: wartka fabuła, rozdzielona na splatające się wątki i losy ważnych postaci ówczesnego świata nie pozwala czytelnikowi oderwać się od książki, dając mu jednocześnie "lekkostrawną" porcję historii i modlitwy.
Jedno zastrzeżenie: brak korekty! Zauważalna liczba "literówek" i źle wydzielonych akapitów (np. w dialogach) utrudnia momentami czytanie.

autor opinii: Monika Kozłowska-Filipów

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo Benedyktynów Tyniec
Autor: Barbara Szczepanowicz
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 230
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788373543775
ISBN: 978-83-7354-377-5
ID: 203300

Zobacz również

Cenobita
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...