TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Credo. PAKIET 3 PŁYT

Ocena:
(4 opinii)

"Wierzę w jednego Boga" - to nasze wyznanie wiary. Deklaracja wartości, do których się odnosimy w życiu codziennym.

Trylogia CREDO to cykl dziewięciu poruszających kazań, w których niezwykły mówca Ks. Michał Olszewski SCJ analizuje fragment po fragmencie treść katolickiego credo. Ks. Michał potrafi zarówno zagrzmieć, jak i zażartować, tak by poruszyć nasze wnętrze.

Przypomina o wadze i znaczeniu każdego ze słów wyznania wiary, odkrywa po raz kolejny wielkość Boga i niezmierzoną wręcz troskę oraz tkliwość naszego Ojca w stosunku do swoich dzieci.

Słowa credo, które często zdarza nam się powtarzać mechanicznie, w kazaniach ks. Michała nabierają niezwykle żywego i przejmującego obrazu Miłości Wszechmogącego Boga do każdego człowieka.

W trwającym Roku Wiary publikacja ta ma tym głębszy sens, że dla wszystkich wierzących w Chrystusa jest to czas refleksji nad sensem wiary w życiu swoim i wspólnoty Kościoła.

Konferencje zostały wygłoszone w czasie mszy świętych o uwolnienie i uzdrowienie, które ks. Michał - jeden z najmłodszych polskich egzorcystów - prowadzi w Stopnicy i Niskowej. Msze te gromadzą tysiące ludzi, którzy modlą się o uzdrowienie i uwolnienie, a także - słuchając natchnionych konferencji - odkrywają swoją wiarę na nowo.

Wiara, jaką dzieli się ks. Michał, jest głęboka i wielokrotnie potwierdzona znakami - był świadkiem wielu cudów - dlatego też przekazuje nam obraz Boga jako dobrego, kochającego Ojca, który troszczy się o swoje dzieci i który żyje tu i teraz, a nie jest jedynie ideologią.

"Credo" - to pięknie wydana płyta CD z zapisem konferencji, dobra dla każdego człowieka, który dba o swoją duchowość, dobra także na prezent, gdyż jest to wyjątkowe wydanie na polskim rynku.

Czy wiesz, w co wierzysz?

1 tom wprowadza nas w temat Roku Wiary, porusza kwestię "wierzę" w stosunku do Boga Ojca i Jezusa Chrystusa oraz akcentuje istnienie tajemniczej cechy każdego człowieka - "Capax Dei".

2 tom "Credo" stawia nas przed obliczem Boga, zakochanego w człowieku Króla Wszechświatów, Który staje się człowiekiem zrodzonym z Niepokalanie Poczętej Dziewicy i sam siebie wydaje na śmierć, aby w ten sposób odkupić człowieka - Jego największą pasję.

3 tom to dotknięcie spraw, obok których nikt, nawet człowiek niewierzący, nie może przejść obojętnie: śmierci, Sądu Bożego, nieba i piekła. To także szczere wejście w temat: czym Kościół Katolicki jest naprawdę i jak pokochać go dziś - w XXI wieku? W końcu to historia o naszym buncie i odpowiedzialności względem obdarowania, które otrzymaliśmy od Boga w chwili stworzenia.Ks. Michał Olszewski SCJ - ewangelizator, spowiednik osób zniewolonych, publikuje książki (m.in. Jezus chodzi po Krakowie, Żyć w Duchu Świętym, Egzorcyzm. Posługa Miłości), głosi rekolekcje, wśród nich "Ciemne noce Nikodema" oraz firmowane przez wydawnictwo MO-REcords rekolekcje oparte na utworach Arkadio. Jest redaktorem naczelnym portalu ewangelizacyjnego profeto.pl.

W jego posłudze widać autentyczną radość i wielką miłość do Boga i człowieka. Służył bezdomnym i kobietom ulicy. Jest jednym z najmłodszych w Polsce egzorcystów. Obdarzony charyzmatami, dzieli się nimi z ludźmi w Polsce, Europie i Stanach Zjednoczonych.

Audiobook pod patronatem Klubu Książki Tolle.pl.

Opinie naszych Klientów (4 opinii)Napisz swoją opinię

Słuchając "CREDO" poczułam się jakbym na nowo odkrywała wiarę. Uważam się za gorącego katolika, jednak "Credo " uświadomiło mi jak wiele jeszcze braków w mojej katolickiej wiedzy . Wysłuchałam ich trzy razy -pod rząd . Te wspaniałe kazania księdza Michała Olszewskiego rozpaliły jeszcze bardziej moje serce miłością do Boga. Myślę że można nawracać niewierzących za pomocą tych kazań ( gdyby tylko zechcieli słuchać ). Jest to naprawdę bardzo dobre kompendium wiedzy na temat wiary. Gorąco polecam .

Zywa wiara

Po wysluchaniu konferencji ks.M.Olszewskiego moja wiara stala sie bardziej zywa,/Osoby Trojcy Sw.blizsze Zaczelam zastanawiac sie nad slowami ktore wypowiadam Milosc Boza obecna w moim zyciu w wielkiej obfitosci jest bardziej zauwazalna Przytaczanie przykladow z zycia i pracy Ksiedza bardzo pomaga Po raz pierwszy Matka Boza tak wyraznie wybrzmiala dla mnie jako posredniczka WSZELKICH lask Dziekuje za kazde slowo ktore ktore uslyszlam i jeszcze uslysze po ponownym przesluchaniu CD
Szczesc Boze

autor opinii: Barbara Bienkiewicz

Jeśli miałabym wymienić dwie największe zalety serii “Credo”, byłyby to: po pierwsze - poruszenie spraw istotnych dla każdego chrześcijanina i po drugie: przekazanie treści prostym językiem. A, i jeszcze wielki plus za doskonałego wykładowcę, ks. Olszewskiego. Nie dość, że świetnie przekazuje wiedzę, to jeszcze ma w sobie tak wielką radość życia, że aż zaraża swoim pozytywnym nastawieniem. Przygotujcie się na liczne anegdotki :) “Credo” na pewno wiele wyjaśnia i porusza serce, ale… poprzednia książka, którą czytałam - “Szaleństwo modlitwy” dała mi znacznie więcej.

autor opinii: Wiola

Credo - wierzę!

Na pierwszy rzut rozważanie na temat wyznania wiary wydawało mi się nudne, ale gdy zaczęłam słuchać płyt o. Michała, to niesamowicie mnie wciągnęły :) Przede wszystkim o. Michał opowiada o Credo prostym językiem, bez zbędnych, trudnych teologicznych słówek. Mówi też o tym z humorem, przez co przyjemniej się słucha. Z jego mówienia przebija jego głęboka wiara. Jest to budujące. Widać, że jest blisko serca Boga. Sprawia to też, że te postaci z Credo czy omawiane prawdy wiary rzeczywiście stają się mi bliższe. Zaczynam się zastanawiać bardziej świadomie, czy wiem, w co wierzę, w Kogo wierzę.

autor opinii: Justyna

Informacje techniczne

Rodzaj nośnika: miękka
Wydawca: Rób to co kochasz, RTCK
Autor: ks. Michał Olszewski SCJ
Rok wydania: 2013
EAN: 9788393527755
ID: 445796

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Credo. PAKIET 3 PŁYT Credo. PAKIET 3 PŁYT
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...