TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Cud Guadalupe

Pierwszy album o Objawieniu w Guadalupe!!!

Guadalupe to obecnie dzielnica México City – stolicy Meksyku, gdzie w 1531 roku Matka Boża objawiła się Indianinowi Juanowi Diego i przekazała światu swój AUTOPORTRET. Jest to pierwsze uznane przez Kościół objawienie maryjne, zaś Cudowny Obraz z Guadalupe, na którym Maryja sama odbiła swój wizerunek, to do dziś jedyny autoportret Matki Bożej, jaki posiada ludzkość.

Guadalupe to najliczniej odwiedzane sanktuarium maryjne świata, gdzie co roku przybywa ponad 12 milionów pielgrzymów, czyli 3 razy więcej niż na Jasną Górę.

Guadalupe to także miejsce pierwszej zagranicznej podróży apostolskiej Jana Pawła II, który wyznał: "Czuję się pociągany przez ten Obraz Matki Bożej z Guadalupe…O­na mnie przyzywa". Ojciec Święty dodał: "bije tu macierzyńskie serce Maryi".

Trudno znaleźć opowieść o Maryi, która byłaby piękniejsza od "Nican Mopohua" – zapisanego w indiańskim języku náhuatl tekstu, dzięki któremu ludy Ameryki odnalazły u boku Matki swą własną, niepowtarzalną drogę od dawnych bożków do Chrystusa.

Z przedmowy Paula Badde
wydawcy miesięcznika "Vatican"
autora książki "Guadalupe. Objawienie, które zmieniło dzieje świata"

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Polwen
Autor: Wincenty Łaszewski
Rok wydania: 2007
Ilość stron: 96
Wymiar [mm]: 200x260
EAN: 9788375570052
ISBN: 9788375570052
ID: 59755

Zobacz również

Cud Guadalupe
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...