TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Sekrety Guadelupe. Rozszyfrowanie ukrytego kodu

Ocena:
(2 opinii)
Stoi na Księżycu, zasłania sobą Słońce i okrywa się płaszczem Nieba… Grzegorz Górny i Janusz Rosikoń tym razem odsłaniają przed nami tajniki objawienia Matki Bożej z Guadalupe, cudu, bez którego nie da się zrozumieć Kościoła w Ameryce Łacińskiej. Autorzy nie tylko przedstawiają zaskakującą analizę wizerunku Maryi, przeprowadzoną przez naukowców, którzy odkryli wiele zapisanych na obrazie informacji astronomicznych, matematycznych czy geograficznych, lecz również pasjnująco opowiadają o dziejach meksykańskiego katolicyzmu, powstaniach cristreros i rządach, które były bardziej antyklerykalne niż władze PRL.

Dominik Zdort “Rzeczpospolita”

Książka „Sekrety Guadalupe. Rozszyfrowanie ukrytego kodu“ to kolejne dzieło tandemu autorskiego – reportera Grzegorza Górnego i fotografa Janusza Rosikonia – z serii poszukiwań niezwykłych zjawisk religijnych.

Poprzednie ich prace („Świadkowie Tajemnicy“ o relikwiach Chrystusowych, „Dowody Tajemnicy“ o fenomenach nadprzyrodzonych oraz „Tajemnice Graala“ o Kielichu z Ostatniej Wieczerzy) cieszyły się olbrzymią popularnością wśród czytelników.

Tym razem autorzy wyruszyli do Meksyku, by zobaczyć najczęściej odwiedzane sanktuarium na świecie (20 mln pielgrzymów rocznie) i opowiedzieć dzieje jednego z najbardziej niezwykłych wizerunków – obrazu Matki Bożej z Guadalupe, a zarazem opisać historię powstania w Ameryce Łacińskiej nowej cywilizacji, będącej mieszaniną elementów indiańskich i europejskich.

Przede wszystkim jednak autorzy skoncentrowali się na spotkaniach z naukowcami z różnych dziedzin – historykami, archeologami, chemikami, matematykami, astronomami czy optykami – którzy prowadzili badania naukowe nad obrazem z Guadalupe.

Przyniosły one wiele niespodziewanych efektów, a ich wyniki okazują się niewytłumaczalne w świetle dotychczasowej wiedzy naukowej.

Książka w popularnej formie opowiada o zjawiskach sytuujących się na przecięciu kilku dziedzin: historii, religii i nauki.

Dzięki bogato ilustrowanej szacie (ok. 300 kolorowych zdjęć) czytelnik może nie tylko przeczytać o różnych niezwykłych elementach egzotycznej rzeczywistości, ale zobaczyć ją na własne oczy w rozmaitych ujęciach.

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

Gorąco polecam

Książka napisana piękny językiem detektywa zakochanego w Niepokalanej. Autorzy odkrywają przed czytelnikiem ukryty świat symboli, który umyka i jest niezrozumiały gdy nie ma się tak gruntownej wiedzy o tym objawieniu maryjnym. Dzięki odkrywanym przed czytającym znakom treść przesłania Maryi jest zdumiewająca.

autor opinii: Krzysztof Strzelczyk

"Sekrety Guadalupe" - B.dobra pozycja

Nie jest to pierwsza pozycja Górnego i Rosikonia z którą miałem okazję się zapoznać. Osobiście uważam, że wiara jest darem i - jako taki - może funkcjonować i rozwijać się bez "wsparcia" w postaci dowodów na fakty boskiej transcendencji jakie miały miejsce w historii. Tym niemniej, istnieje tak wiele fascynujących wręcz zjawisk, faktów i przedmiotów o wyraźnie nadprzyrodzonych korzeniach, że zadaniem dobrego chrześcijanina jest przynajmniej o nich wiedzieć, i wiedzą o nich w miarę możności się dzielić. Do tej kategorii należą tzw. relikwie Chrystusowe (m.in. całun turyński, chusta z Oviedo, chusta z Manopello). To samo można powiedzieć o materialnych pamiątkach i zjawiskach związanych z wieloma Świętymi Kościoła. Do tej samej też kategorii należą obrazy zwane "nie ręką ludzką uczynione", do których należy m.in.obraz MB z Guadalupe. Przez gąszcz informacji o tych zjawiskach w mojej ocenie najlepiej przedzierają się: skali międzynarodowej - Paul Badde, a w skali krajowej - właśnie Górny i Rosikoń. Jeśli tylko mogę, to kupuję ich pozycje bo poszerzają moją wiedzę na ten fascynujący temat i - w jakimś sensie, mimo wstępnego zastrzeżenia - ugruntowują także moją wiarę, która (jak to powiedział kiedyś Pius XII) może być także udowodniona w sposób racjonalny, za pomocą rozumu, w tym - przy pomocy dowodów materialnych, o których interesująco i dogłębnie piszą ww. autorzy. Dzięki im za ich wyczerpującą pod względem merytorycznym i jakżeż potrzebną pracę.

autor opinii: Zygmunt Kubica

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Rosikon Press
Autor: Grzegorz Górny, Janusz Rosikoń
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 280
Wymiar [mm]: 200x260
EAN: 9788362981014
ISBN: 9788362981014
ID: 312816

Zobacz również

Książka wyróżniona Sekrety Guadelupe. Rozszyfrowanie ukrytego kodu
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...