TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Cyberteologia. Chrześcijaństwo w dobie Internetu

Czy Internet zmienia nasz sposób myślenia? Czy sieć jest "narzędziem" czy raczej już "przestrzenią", w której żyjemy? Czy Sieć, zmieniając nasz sposób życia i myślenia, nie zmieni również sposobu rozumienia i przeżywania wiary?

Jaki więc wpływ ma sieć na sposób rozumienia Kościoła i kościelnej komunii? I jaki ma wpływ na wyobrażenie o Objawieniu, łasce, liturgii oraz sakramentach?

Jeżeli chrześcijanie zastanawiają się nad Siecią, to nie po to tylko, aby jej dobrze "używać", ale także dlatego, żeby w niej dobrze "zamieszkiwać".

Naszym mieszkaniem jest między innymi terytorium cyfrowe. Jakiego znaczenia nabiera więc w epoce cyfrowej fakt, że "Słowo ciałem się stało i zamieszkało między nami"?

W tej książce czytelnik znajdzie wiele wskazówek pomocnych dla rozumienia cyberprzestrzeni - świata, który coraz realniej obecny jest w naszym realnym życiu. Dobrze więc nie zatrzymywać się na "cudach" techniki, lecz pójść dalej i zrozumieć, jak świat się zmienia i jak ta zmiana wpływa na życie wiary. Wszak zadaniem Kościoła jest towarzyszenie człowiekowi w jego wędrówce, a Sieć jest już integralną częścią tej drogi.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo św. Stanisława BM
Autor: Antonio Spadaro
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 222
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788374225281
ISBN: 9788374225281
ID: 258910

Zobacz również

Cyberteologia. Chrześcijaństwo w dobie Internetu
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...