TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Czas wojny

"Czas wojny" to porywająca powieść osnuta wokół dziejów biblijnego króla Dawida i jego żołnierzy. Autor wiernie przedstawia historię wojen żydowskich, lecz ukazuje ją w zupełnie niestandardowy i zaskakujący sposób. Dzięki temu wzbudza ona wielkie zainteresuje także u współczesnego czytelnika.

Ta fascynująca opowieść ukazuje bez żadnych upiększeń krwawą walkę na śmierć i życie, wprowadza w trudy obozowego życia oraz twardą, męską przyjaźń. Bohaterscy wojownicy Dawida wsławili się nie tylko heroicznymi, wręcz szaleńczymi czynami, stając w obronie tego, co słuszne, lecz także swą bezgraniczną lojalnością, trwając przy swym dowódcy, nawet za cenę życia.

Nakreślony przez Autora, z wielkim rozmachem, obraz życia Dawida ukazuje nam, że w istocie było ono nieustanną walką w takiej czy innej formie. Choć wizerunek grającego na cytrze i pilnującego owiec pasterza mocno tkwi w naszej świadomości, to prawdziwy charakter króla Dawida można poznać dopiero śledząc lata jego wojennych zmagań. Nie jest to postać bez skazy. Przecież nie kto inny, lecz on sam podstępnie wysłał na śmierć swego najlepszego żołnierza tylko po to, by zatuszować romans, jaki miał z jego żoną.

Barwny, współczesny język, plastyczne opisy scen walki, pełnowymiarowe postaci - wszystko to sprawia, że powieść trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony tak, iż nie można się od niej oderwać.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Vocatio
Autor: Cliff Graham
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 324
Wymiar [mm]: 150x220
EAN: 9788374921800
ISBN: 978-83-7492-180-0
ID: 209464

Zobacz również

Czas wojny
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...