TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Cztery rozmowy z Fabianem Błaszkiewiczem SJ

Publikacja jest odpowiedzią na nurtujące nas pytania, dotyczące wyznawanej wiary. Jednocześnie odpowiedzi jej autora mogą nas zaskoczyć i nieco wstrząsnąć naszą dotychczasową "polukrowaną" wizją dobrego, przykładnego chrześcijanina.

Jest to wspaniały materiał do pobudzenia naszej czujności i spojrzenia krytycznym okiem na dotychczasowe postawy, aby rozwój naszej relacji z Jezusem był oparty na rzetelnym stanięciu w prawdzie wobec własnych braków i niedoskonałości.

Chrześcijanin to ktoś, kto i dziś chodzi za Jezusem - mówi Fabian Błaszkiewicz, jezuita, którego zaprosiliśmy na sesję dla nas szczególną, bo z okazji setnego wydania "Szumu z Nieba". Jest jednym z naszych autorów, jednym - dodajmy - z najbardziej nieprzewidywalnych, prowokujących i na którego teksty czekają i ci, którym bliski jest jego styl, ale zwłaszcza ci, którzy natychmiast wchodzą z nim w polemikę. Których zwyczajnie wkurza, mówiąc wprost.

Bo o. Fabian Błaszkiewicz ma taką cechę, że nawet wkurza pozytywnie: pobudzając do myślenia. Bo to taki chrześcijanin, który nie tylko stara się chodzić za Jezusem, ale i z Nim o wszystkim rozmawiać. Językiem, jakim rozmawia z innymi i o sprawach, które naprawdę go zajmują. Nie po to, żeby gadać. Ale dzieląc się z Nim każdym pytaniem, wątpliwością, swoim przeżywaniem - być bliżej. Coraz lepiej Go rozumieć, kochać, naśladować.

Ale także by samemu dawać się poznać Jezusowi! - Życie z Jezusem - tłumaczy o. Fabian - to komunia z nim, czyli relacja oparta na wzajemności. Uważaj, aby nie powiedział ci któregoś dnia: "ty mnie poznałeś, bo ja dałem ci się poznać, ale czy pozwoliłeś, abym i ja poznał ciebie?" Jeśli nie pozwalasz się poznać Jezusowi, jak chcesz, aby On ciebie znał?

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo Odnowy w Duchu Świętym Łódź
Autor: Fabian Błaszkiewicz
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 62
EAN: 9788361803102
ISBN: 978-83-61803-10-2
ID: 445171

Zobacz również

Cztery rozmowy z Fabianem Błaszkiewiczem SJ
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...