TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Czytając Stary Testament

Pismo Święte w swych księgach historycznych przedstawia historię zbawienia, która jest szczególną, prorocką interpretacją historii ludzkości, a przede wszystkim historii narodu izraelskiego.

Historia zbawienie jest religijnym pouczeniem, które przedstawia Boga-Zbawiciela działającego i objawiającego się w historii i poprzez historię. To religijne ujęcie nawiązuje do historii, ale jego historyczność w sensie dzisiejszego rozumienia historii posiada różne stopnie ścisłości.

Księgi omawiane w prezentowanej publikacji pod tym względem lokują się na ostatnim miejscu. Są wytworem tradycji, które przekazywane były przez pokolenia, ale nie posiadają innych źródeł historycznych.

Ich zbiór i kompozycja są więc przede wszystkim pouczeniem religijnym, a zapoznanie się z nimi okazuje się bardzo pouczające, jeżeli niekoniecznie dla historyka, to z pewnością dla człowieka religijnego, ale także dla każdego, kto chce poznać głębokie treści starożytnych kultur bardzo ze sobą powiązanych i wzajemnie na siebie oddziałujących.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Petrus
Autor: ks. Tomasz Jelonek
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 166
Wymiar [mm]: 130x190
EAN: 9788377200827
ISBN: 978-83-7720-082-7
ID: 232450

Zobacz również

Czytając Stary Testament
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...