TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Demonolodzy. Ed i Lorraine Warren. Relacje ze spraw prowadzonych przez małżeństwo Warrenów

Uważasz, że duchy są zwykle odpowiedzialne za nawiedzenia starych i opuszczonych domów? Nic nie wiesz o świecie duchów.

Myślisz, że laleczki są słodkie i niewinne? Historia opętanej lalki Annabelle zmusi cię do tego, żeby zastanowić się nad tym raz jeszcze.

Straszą cię dziwne hałasy, trzaskanie drzwiami i niepokojące dźwięki? Naprawdę przerazi cię historia o poltergeiście z Enfield.

Książka „Demonolodzy”, która przez wiele tygodni znajdowała się na liście bestsellerów „New York Timesa”, ujawnia zdumiewające mechanizmy, które kryją się za wydarzeniami nadprzyrodzonymi i wyjaśnia, dlaczego opętanie czy nawiedzenie może spotkać każdego z nas.

To wstrząsające archiwum Warrenów, wybitnych amerykańskich demonologów, tropicieli zjawisk mrożących krew w żyłach, jest dowodem na to, jak niewiele wiemy o świecie duchowym. Opisane tu wydarzenia stały się inspiracją dla twórców filmów Obecność i Obecność 2.

Edward i Lorraine Warren – wybitni specjaliści w zakresie demonologii, nawiedzeń, opętań, egzorcyzmów. Z ich doświadczenia korzystał między innymi Kościół katolicki w Stanach Zjednoczonych (Ed był jedynym świeckim demonologiem uznawanym przez Watykan).

Wspólnie przebadali tysiące niesamowitych przypadków nawiedzeń i prowadzili najgłośniejsze śledztwa dotyczące opętań, m. in. Amityville (1976), nawiedzenie domu rodziny Snedekerów w Southington (1986-88, na podstawie tych wydarzeń powstał film Udręczeni), Perronów w Harrisville (1970, film Obecność) czy Smurlów w Pittston (1985-1987, film Nawiedzony dom). Po śmierci Eda w 2006 roku, jego żona kontynuuje ich wspólne dzieło.

Moje przygotowanie do roli opierało się przede wszystkim na książce „Demonolodzy”. Historie tam opisane przeraziły mnie. Do szpiku kości.

Vera Farmiga, aktorka nominowana do Oskara, odtwórczyni roli Lorraine Warren w filmie Obecność

Informacje techniczne

Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Wydawca: Esprit
Autor: Gerald Brittle
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 352
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788365349651
ISBN: 9788365349651
ID: 358155

Zobacz również

Demonolodzy. Ed i Lorraine Warren. Relacje ze spraw prowadzonych przez małżeństwo Warrenów
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...