TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Dobry Bóg mówi do nas. Pismo Święte dla dzieci

Ocena:
(2 opinii)

FENIKS 2004!

KSIĄŻKA ZOSTAŁA WYRÓŻNIONA NAGRODĄ W KATEGORII NAJLEPSZEJ KSIĄŻKI DLA DZIECI NA X TARGACH WYDAWCÓW KATOLICKICH.

Pięknie ilustrowane i nowocześnie opracowane wydanie Biblii dla dzieci. Autor, ksiądz biskup Antoni Długosz z Częstochowy, zwany jest często "biskupem od dzieci". Jako doświadczony katecheta w swojej książce podaje w sposób prosty i przystępny katechezę biblijną dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Sam o swoim dziele powiedział: "Pragnę, aby dzięki niej dzieci dochodziły do przekonania, że doświadczenie Pana Boga, jakie przeżywają bohaterowie Pisma Świętego, jest także udziałem ich życia, i aby stawały się dojrzałymi ludźmi na miarę człowieczeństwa Jezusa Chrystusa".

Książka może być czytana dzieciom przez rodziców "do poduszki", a nauczyciele mogą z niej skorzystać na lekcjach religii. Znajdziemy tu katechezy biblijne, dużych rozmiarów ilustracje oraz mapy, kolorowe zdjęcia, a także opracowane komputerowo elementy graficzne. Wszystko po to, aby tradycyjne treści biblijne stały się bliższe i bardziej zrozumiałe dla dzieci XXI wieku.

Zobacz tę książkę także w wersji audio.

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

Dobry wybór

Książka obszerna,kolorowa,zawierajace interesujace ilustracje i zadania dla dzieci.

autor opinii: Karolina Gilmajster-Szymikowska

Ta Biblia nie jest tania, ale warto w nią zainwestować. Każdy fragment Pisma Św. napisany przystępnym dla dzieci językiem zawiera dodatkowo komentarz i bardzo dobre ilustracje oraz mapy ułatwiające zrozumienie. Rysunki nie są infantylne, więc nadaje się na prezent zarówno na chrzest (z myślą o przyszłości) jak i na Komunię. Treściowo raczej dla dzieci w początkach szkoły podstawowej.Jednak j czytałam ją moim dzieciom już kilka razy od 4 lat, na przemian z Biblią dobrych wyborów. Obie warto mieć w domu.

autor opinii: Aga

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Edycja Świętego Pawła
Autor: bp Antoni Długosz
Ilość stron: 224
Wymiar [mm]: 210x297
EAN: 9788371686306
ISBN: 83-7168-630-7
ID: 11496

Zobacz również

Dobry Bóg mówi do nas. Pismo Święte dla dzieci
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...