TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Dopokąd idę

"Dopokąd idę" jest kolorowym albumem opatrzonym bogatym komentarzem. Jest to zbiór krótkich reportaży, zapis konferencji wygłoszonych przez najbardziej popularnych duszpasterzy, zbiór wspomnień i świadectw dawnych i obecnych pątników.

"Dopokąd idę" jest publikacją, której wydanie leży na sercu zarówno ludziom oddanym Wrocławskiej Pielgrzymce, jak i tym, których obchodzi rzetelne spisywanie historii.

Książka "Dopokąd idę" to, publikacja poświęcona Wrocławskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Traktować ją należy jako zapis istotnego wycinka wydarzeń naszego kraju i społecznych dążeń.

Książka ta jest pozycją dokumentującą trzy dekady naszych rodzimych zmagań. Po pierwsze, jest to zmaganie z systemem - co opisują pielgrzymki wspierające opozycję. Po drugie, jest to pragnienie społeczne, by religijność stała się jawna - tu pielgrzymki jako manifestacja wiary. I wreszcie po trzecie i najważniejsze (a dziś także najbardziej oczywiste) pielgrzymki, które są dla nas drogą duchowego rozwoju.

Książka ta wydana z okazji pięćdziesięciolecia święceń ks. prałata Stanisława Orzechowskiego - od roku 1980 przewodnika Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej - jest formą podziękowania Kapłanowi za półwiecze duszpasterskiego trudu.

Niezależnie od pragnienia uhonorowania dostojnego Jubilata została napisana żyjącym ku refleksji, a tym, co dopiero się urodzą ku pamięci - jako dokument czasów minionych, które (niestety i na szczęście) bezpowrotnie minęły.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: DA Wawrzyny
Autor: Violetta Nowakowska
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 369
EAN: 9788362337965
ISBN: 978-83-62337-96-5
ID: 445275

Zobacz również

Dopokąd idę
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...