TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Dopóki mamy twarze. Mit opowiedziany na nowo

Ocena:
(1 opinii)

"Dopóki mamy twarze" to niemal nieznane w Polsce arcydzieło C. S. Lewisa, autora "Opowieści z Narnii"; jego ostatnia powieść, napisana dla dorosłych czytelników.

W starożytnej krainie Glome, gdzie czci się krwawą boginię Ungit, dorastają dwie królewskie córki: piękna i tak brzydka, że zakrywa twarz welonem.

Gdy na królestwo spadają plagi i nieszczęścia, świątynia Ungit żąda krwawej ludzkiej ofiary, która ma odwrócić gniew bogini. Ofiara zostanie złożona tajemniczej Bestii, mieszkającej w cieniu Szarej Góry. Oczy kapłanów Ungit zwracają się na mieszkańców Pałacu...

"Dopóki mamy twarze" to historia miłości, opowieść o walce między rozumem a pierwotnymi siłami, o prawdzie i fałszu, wierze i złudzeniu.

To ostatnie słowo jednego z ojców gatunku fantasy jest niewątpliwie wielką literaturą, a zarazem arcydziełem mistrza wyobraźni, powieścią o sensacyjnej akcji, pełną tajemniczości i grozy, historią przykuwającą od pierwszej do ostatniej strony.

Książkę można czytać jako wciągającą opowieść o mieszkańcach barbarzyńskiej krainy leżącej w cieniu Szarej Góry, ale także jako opowiedziany na nowo starożytny mit, wieloznaczną historię, która mówi o człowieku - istocie zależnej od swojej cielesności, mściwej i zazdrosnej, a jednocześnie tęskniącej do doskonałości i piękna. To także opowieść o problemie wiary - o tych, którzy uwierzyli i o wątpiących.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Warta polecenia lektura

Książkę czytałam już dosyć dawno, ale do dziś pozostały pozytywne odczucia związane z tą lekturą. Bardzo ciekawie przedstawiona reinterpretacja antycznego mitu. Opowieść przenosi w inny świat. Polecam ją każdemu, kto lubi dobre książki.

autor opinii: Anna

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Esprit
Autor: C.S. Lewis
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 360
Wymiar [mm]: 130x200
EAN: 9788360040928
ISBN: 978-83-60040-92-8
ID: 167073

Zobacz również

Dopóki mamy twarze. Mit opowiedziany na nowo
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...