TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Dorosłe dzieci prawnie lub emocjonalnie rozwiedzionych rodziców

Ocena:
(15 opinii)

Cierpienie będące rezultatem rozwodu rodziców nie kończy się na dzieciństwie, ale wdziera się daleko w głąb naszego dorosłego życia. Poniesione szkody są równie poważne w przypadkach, gdy rodzice wprawdzie pozostają małżonkami, ale emocjonalnie są rozwiedzeni.

Jim Conway wie o tym dobrze. Nie pisze wyłącznie z pozycji badacza czy psychologa prowadzącego poradnictwo w tym zakresie, lecz na podstawie własnego cierpienia, wychował się bowiem jako dziecko rodziców emocjonalnie rozwiedzionych.

To, co chce ci powiedzieć, może odmienić całe twoje życie. W miarę jak będziesz uczył się uzdrawiać własne stosunki z innymi, będziesz mógł tę umiejętność przekazywać swoim dzieciom i wnukom. Możesz przerwać cierpienia wynikające z przeszłości.

Opinie naszych Klientów (15 opinii)Napisz swoją opinię

mocne i prawdziwe

Ksiąźka porusza delikatne kwestie szkód, jakie wyrządza dziecku rozstanie rodziców mogących mieć wpływ na funkcjonowanie w przyszłości tego dziecka juź jako dorosłego człowieka. Pokazuje mechanizm ,dziedziczenia, patologicznych metod dobierania partnerów, źycia w związku i wychowywania dzieci. Te złe wzorce powtarzane są z dziadków po wnuki. Aby przerwać ten łańcuszek złych zachowań trzeba je sobie wcześniej uświadomić w czym niniejsza ksiąźka będzie bardzo pomocna. Pomaga równieź w podjęciu decyzji o skorzystaniu z pomocy psychologicznej, gdy ma się powaźne problemy.

autor opinii: Ryszrd

Dzieci rozwodnikow

Ksiazka jest calkiem dobra , chociaz bardziej podobala mi sie ostatnio czytana powiesc Agnieszki Chrzan "Wariatka" ktora lepiej opisuje emocje, ktore czuja dzieci rozwodnikow oraz jak moga sie z nich oswobodzic, aby w doroslym zyciu miec szczesliwe zwiazki

autor opinii: Anna Karczynska

Ksiazka '' Dorosle dzieci rozwiedzionych rodzicow'' jest bardzo dobra pozycja, dlugo przeze mnie szukana. Pracuje z malzenstwami w kryzysach, na roznym ich etapie, nawet po rozwodzie i ta ksiazka wiele mi wyjasnia i jest dobrym argumentem przed decyzja o rozwodzie. Dziekuje i goraco polecam wszystkim, a szczegolnie tym malzonkom, ktorzy wmawiaja sobie, ze ich rozwod nie czyni krzywdy ich dzieciom. Pozycja jednozacznie obala mit, ze szczesliwy rozwiedziony rodzic to szczesliwe dziecko.

autor opinii: Aniela Skoczylas

Warto to wiedzieć , odkryć siebie

Bardzo ciekawa pozycja, dowiedziałam się od znajomej o takiej publikacji. Bardzo się cieszę, że trafiła ona do mojego domu.
Odnajduję w niej swoje zachowania i próbuję poznać i rozwiązać swoje problemy. Bardzo dziękuję autorowi, że otworzył mi oczy. :)

autor opinii: Anna Ledzińska

nic szczegónego

wiecej przykładów niż konkretów, opisów zranień niż treści-spodziewałam się dużo dużo wiecej - wiedzy przede wszystkim

autor opinii: borowiec

znakomita

znakomita książka.
uświadamia jak wielką krzywdę robimy naszym dzieciom RODZICIELSKĄ pychą, kłótnią i nieumiejętnością rozwiązywania problemów na linii mama - tata. WIELKA KRZYWDA

autor opinii: piotr

OK

OK

autor opinii: Leszek Z

DDRR

Jest to książka, która naświetla nam problem jaki istnieje w rodzinie dysfunkcyjnej. Po przeczytaniu jej uzyskałem kilka odpowiedzi na pytania jakie sobie zadawałem w stosunku do własnej osoby lub osób w moim otoczeniu. Na pewno nie znajdziemy w tej książce przepisu co mamy robić jak/gdyby ale wskaże nam ta książka "drzwi, do których mamy zapukać" i rozjaśni nam ona problem oraz miejsce w jakim obecnie się znajdujemy. Polecam tą książkę tym co tak naprawdę nie wiedzą dlaczego w ich życiu coś się nie układa bądż choć by chcieli to im nie wychodzi.

autor opinii: Artur

bardzo pozytywne

Jestem bardzo zadowolona z samego zakupu jak i z obsługi. Miły kontakt, profesjonalne podejście do klienta. Sama książka w idealnym stanie, bardzodbardzo dobrze zapakowana do wysyłki. Ogromny pozytyw

autor opinii: katarzyna feszczur

Bardzo ważna książka!!!

Tą pozycję obowiązkowo powinna przeczytać każda osoba, która jest dorosłym dzieckiem rozwiedzionych rodziców nie tylko w sensie prawnym, ale i rozwiedzionych emocjonalnie. Gdy tylko o niej się dowiedziałem natychmiast ją zakupiłem - była dostępna tylko w Tolle.pl. Ta książka pozwala zrozumieć, co nas dręczy przez tyle lat i co należy zrobić, by przybliżyć się do utraconej bezpowrotnie rónowagi.

autor opinii: Piotr Pilch

Polecam

Książka uświadomiła mi wiele rzeczy. Polecam wszystkim DDRR i osobom, które żyją z takimi ludźmi.Chociaż rozwiązania dalej nie widzę dla siebie, wierzę że inni mają obok siebie osoby, które pomogą w wyzdrowieniu.

autor opinii: Ewelina

bolesne i cenne

Bardzo ważna dla mnie książka. Bardzo trudna, bo do szpiku kości prawdziwa, dotykająca istoty problemów i oczyszczająca. Najbardziej przekonujące jest to, że autor opisuje własne doświadczenia związane z ranami z dzieciństwa. Otwiera oczy i pokazuje nadzieję na uzdrowienie.

autor opinii: Monika Małocha

Polecam

Książka warta polecenia, to nie jest coś, co się czyta do poduszki i szybko zasypia. Polecam szczególnie osobom o których jest mowa w tytule.

autor opinii: EmerytowanaNauczycielka

To bardzo wartościowa książka....

usłyszałam od osoby,dla której ją zamówiłam. Dla rodziców, którzy doświadczyli rozstania z dzieckiem i porzucenia przez bliską osobę jest czymś w rodzaju drogowskazu.Pozwola na zrozumienie dziecka, uniknięcia wielu trudnych sytaucji i konsekwencji rozwodu.

autor opinii: Izabela

bardzo dobra

uważam, że książka trafia w sedno problemów...przynajmniej tak było w moim przypadku. czytałam i płakałam, śmiałam się, rozmyślałam, przypominałam sobie.... dla mnie była jak dobry lekarz. każdy znajdzie w niej coś dobrego. mogę tylko polecać.

autor opinii: iza

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Logos
Autor: Jim Conway
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 308
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788386941810
ISBN: 9788386941810
ID: 176478

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Dorosłe dzieci prawnie lub emocjonalnie rozwiedzionych rodziców Dorosłe dzieci prawnie lub emocjonalnie rozwiedzionych rodziców
41.21 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...