TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Duch rodzinny w domu, społeczeństwie i państwie

"Przygoda intelektualna najwyższej próby, jaką jest spotkanie z książką księdza Henri Delassusa, dostarcza dwojakiego rodzaju radości. Pierwsza to radość z odkrycia Francji katolickiej z początku dwudziestego wieku. Krystaliczny w swej przejrzystości wykład, czym jest niezmienny porządek natury wpisany w powołanie rodzin, hierarchię społeczną, organizację narodów i państw powstał zaledwie dziewięćdziesiąt lat temu, ale zarazem - sto dwadzieścia lat od Rewolucji Francuskiej.

Książka księdza Delassusa jest świadectwem myślenia wolnego, nie dotkniętego spustoszeniem, jakiego dokonała Rewolucja w życiu intelektualnym kraju, myślenia ukształtowanego przez najlepsze tradycje racjonalizmu chrześcijańskiego. Spotkanie z myśleniem o Francji kategoriami historycznymi, ukazywanie jej minionej wielkości, znajdowanie źródeł jej niezwykłego rozwoju - zwłaszcza w wiekach średnich, aż do wieku XV - zasług jej władców dla katolicyzmu, ale i określanie głębokich przyczyn jej upadku, to dla współczesnych pokoleń zajęcie na kształt odkrywania Atlantydy - nie bez lęku, z drżeniem. Ale i z entuzjazmem i radością.

Ksiądz Henri Delassus był starannie wykształconym teologiem, jego wizję zasad rozwoju cywilizacji w świecie potwierdzają wszystkie badania nauk szczegółowych (...). Głęboko odczuwany przez wielu ludzi, którym towarzyszy refleksja na temat przeszłości, nie wyrażony do końca w pracach naukowych, ukryty - lecz też i w jakiś sposób oczywisty dla ludzi wierzących - sens dziejów człowieka na ziemi, pokrywał się w jego myśleniu z uznaniem wyjątkowej roli rodziny jako zamierzonej przez Boga, odzwierciedlającej jedność Trójcy Świętej i czerpiącej ze świadectwa życia Świętej Rodziny z Nazaretu" (z przedmowy Ewy Polak Pałkiewicz).

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: SKCh im. Ks. Piotra Skargi
Autor: ks. Henri Delassus
Ilość stron: 152
Wymiar [mm]: 143x202
EAN: 9788388739163
ISBN: 83-88739-16-6
ID: 24605

Zobacz również

Duch rodzinny w domu, społeczeństwie i państwie
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...