TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Duchowość i zarządzanie. czyli Reguła św. Benedykta w strategii przedsiębiorstwa

Ocena:
(1 opinii)

Jak pogodzić ducha religijności z duchem przedsiębiorczości? W książce "Duchowość i zarządzanie" dowiemy się, że te dwa światy są odległe jedynie pozornie. Autor nie wartościuje odrębności postaw, nie proponuje wyboru: duch albo biznes - a jedynie oparcie problemów zarządzania o doświadczenia mnichów. Podpowiada, że gdyby zarządzający firmą był jak opat zakonu, a pracownicy jak mnisi - to każde przedsiębiorstwo, czy organizacja funkcjonowała by efektywniej.

Ora et labora jest mottem przypisywanym od zawsze mnichom benedyktyńskim z racji ich stylu życia. Benedyktyn bowiem przeplata czas modlitwy i refleksji z pracą fizyczną i umysłową. Czyni to klasztory i opactwa laboratoriami nie tylko modlitwy, ale także zarządzania i przedsiębiorczości. Czy zatem Reguła benedyktyńska może znaleźć zastosowanie w strategii firmy i w pracy menedżerskiej?

Według Paola G. Bianchiego odpowiedź jest twierdząca i nosi nazwę Abbey Programme, którego był pomysłodawcą i którym kieruje od lat. Jest to seria kursów formacyjnych dla menedżerów, jedyny w swoim rodzaju trening, przeprowadzany w klasztorach i opactwach, dla którego inspiracją jest Reguła, stanowiąca fundament życia benedyktynów.

"Duchowość i zarządzanie" to opis udanej próby zastosowania reguły benedyktyńskiej do kształcenia osób zarządzających, w sposób zgodny ze współczesnymi trendami, ale odwołujący się do tradycji, gdzie współpraca mnichów pokazana jest jako przykład zarządzania sobą i organizacją.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Bardzo inspirująca pozycja

Była to w zasadzie druga pozycja o zarządzaniu przedsiębiorstwem, byciu liderem, wyznaczaniu wizji i strategii przedsiębiorstwa, jaką przeczytałem i jest to podejście bardzo inspirujące do dalszego odkrywania tematu, gdzie celem firmy nie jest tylko gromadzenie pieniędzy, ale dbałość o wzrost. Mam nadzieję, że dostęp do programów takich jak Abbey Programme będzie coraz większy, bo chętnie bym z czegoś takiego skorzystał. Jestem właśnie w trakcie lektury Reguły św. Benedykta, która wg profesora Bianchiego może stanowić fundament zarówno firmy, organizacji, czy rodziny.

autor opinii: Rafał Szczypka

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo Benedyktynów Tyniec
Autor: Paolo Bianchi
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 212
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788373542716
ISBN: 978-83-7354-271-6
ID: 165917

Zobacz również

Duchowość i zarządzanie. czyli Reguła św. Benedykta w strategii przedsiębiorstwa
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...