TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Edukacja która zmienia życie. 12 narzędzi umysłu, które rozpalają miłośc do nauki

Rozpalanie miłości do nauki

Na prośbę pedagogów – fanów bestselleru „Myślenie pytaniami” – Marilee Adams przedstawia fascynującą metodę tworzenia atmosfery szkolnej przenikniętej ciekawością, kreatywnością i troską.

Przy pomocy wzruszającej historii o nauczycielce będącej na granicy wypalenia zawodowego pokazuje, jak wielki wpływ na porozumiewanie się z uczniami, współpracownikami i z nami samymi ma nasze psychiczne nastawienie.

Przytacza barwne przykłady, w jaki sposób pielęgnowanie czegoś, co określa „drogą uczącego się”, prowadzi do przełomu w krytycznym myśleniu, komunikacji i współpracy.

Ta inspirująca książka zawierająca ćwiczenia, linki do zasobów internetowych i autorską mapę wyboru określającą różne postawy umysłu, dostarcza narzędzi, które naprawdę zmieniają życie, zachęcając zarówno uczniów, jak i nauczycieli do otwartości, kreatywności, skuteczności, wytrwałego rozwiązywania problemów i nieustannego uczenia się.

Dr Marilee Adams jest prezesem Inquiry Institute – organizacji konsultingowej, coachingowej i edukacyjnej. Jest doradcą w Learning Forward New Jersey i adiunktem w American University w programie Key Executive Leadership na Wydziale Spraw Publicznych.

Książka zwiększa skuteczność nauczyciela, dostarczając mu głębokich, mocnych, a jednocześnie prostych narzędzi do poprawy komunikacji i metod nauczania, a nade wszystko usprawniania nauki uczniów.

dr Harvey Silver – prezes Silver Strong & Associates, LLC, oraz współzałożyciel i prezes Thoughtful Education Press
Książka ma w sobie mądrość. Polecam ją wszystkim nauczycielom, studentom, administratorom i zawodowym trenerom rozwoju, próbującym przywrócić wartość naszej działalności.

dr Heidi Hayes Jacobs – prezes i dyrektor generalny Curriculum 21
Przedstawia żywy obraz uczniów i nauczycieli, którzy uczą się i rozwijają w sobie postawy umysłu… Może naprawdę zrewolucjonizować proces kształcenia.

John Barell – emerytowany profesor Montclair State University oraz autor Did You Ever Wonder? i Developing More Curious Minds
Wciągająca i pobudzająca do myślenia książka. Jest prawdziwym sukcesem. Polecam ją naszym nauczycielom i rodzicom.

Nancy Starmer – dyrektor George School oferującej międzynarodowy program maturalny

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Logos
Autor: Marilee Adams
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 248
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788363488604
ISBN: 9788363488604
ID: 359398

Zobacz również

Edukacja która zmienia życie. 12 narzędzi umysłu, które rozpalają miłośc do nauki
47.35 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...