TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Harvardzki poradnik skutecznego uczenia się

Wiele znanych reguł dotyczących uczenia się, a także rutynowo stosowanych ćwiczeń, okazuje się przynosić efekt przeciwny do zamierzonego. Podkreślanie i zakreślanie w tekście, wielokrotna lektura, wkuwanie i jednokierunkowe powtarzanie nowo wyuczonych umiejętności stwarzają złudzenie, że osiągnęliśmy mistrzostwo, ale korzyści z nich płynące szybko giną w naszej pamięci.

Bardziej złożone i trwalsze opanowanie materiału jest natomiast rezultatem robienia sobie testów sprawdzających, wprowadzania pewnych utrudnień do ćwiczeń, odczekiwania z kolejną powtórką nowego materiału, dopóki nie zaczniemy go trochę zapominać oraz przemieszania ćwiczeń dotyczących jednego tematu czy jednej umiejętności z innymi.

Ten skierowany przede wszystkim do uczniów, studentów, nauczycieli i sportowców poradnik okaże się niezwykle pomocny także dla wszystkich tych, którzy pragną podjąć wyzwanie uczenia się przez całe życie.

W akademickim wydawnictwie Harvard University Press rzadko ukazują się książki o charakterze poradnikowym, adresowane do szerszej publiczności czytelniczej. Wyjątek, jaki uczyniono dla tego tytułu, świadczy najlepiej o jego walorach dla coraz bardziej skomplikowanego procesu edukacji.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Pax
Autor: Peter C. Brown, Henry L. Roediger III, Mark A. McDaniel
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 344
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788321119755
ISBN: 9788321119755
ID: 345023

Zobacz również

Harvardzki poradnik skutecznego uczenia się
31.53 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...