TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Egzorcyści i psychiatrzy

Ocena:
(8 opinii)

Jednym z najpoważniejszych problemów jest rozróżnienie między chorobami psychicznymi a chorobami pochodzącymi od złego ducha. Ten właśnie temat zostaje przedstawiony w formie rozmowy autora z grupą psychiatrów. "Odwołanie się o pomoc do egzorcysty jest ostatnią rzeczą, o jakiej należy pomyśleć" - stwierdza autor, który odsyła do zwyczajnych środków łaski i do modlitw o uwolnienie. W książce nie brakuje też innych interesujących zagadnień, m. in. czy możliwa jest obecność w danej osobie duszy zmarłego. Ponadto załączono tłumaczenie formuły egzorcyzmu z Rytuału Rzymskiego.

Opinie naszych Klientów (8 opinii)Napisz swoją opinię

Schizofrenia paranoidalna

Szanowni Państwo,

od lat obserwuję osobę - wg lekarzy - chorą na schizofrenię paranoidalną. Wiele razy byłam świadkiem przeklinania ludzi przez ową osobę, wyrażania pretensji do Boga, obrażania się na Boga. Raz byłam świadkiem zerwania przez ową osobę łańcuszka z przyczepionym do niego wizerunkiem Matki Bożej (zerwanego z szyi opisywanej osoby). Oczy tej osoby, podczas zrywania owego łańcuszka były wypełnione czarną czeluścią, mimo naturalnego zielonego koloru tęczówki jej oczu.

Od chwili zerwania łańcuszka z wizerunkiem Matki Bożej minęły trzy lata. Osoba ta przestała przyjmować sakramenty. Z wywiadu w rodzinie wiadomo, że matka owej osoby zajmowała się wróżeniem z kart.

Zalecam daleko idąca ostrożność w procesie diagnozowania wszelkich postaci chorób psychicznych u ludzi. Zachęcam do zapoznania się z treścią książki Księdza Jana Pęzioła - Egzorcysty, pt: "MOCĄ IMIENIA JEZUS"

Każdą osobę, która zapozna się z treścią niniejszego wpisu proszę o odmówienie modlitwy Ojcze Nasz w intencji uwolnienia od złego ducha osoby opisanej powyżej

Dziękuję w jej imieniu

autor opinii: Katarzyna Piejko

Schizofrenia.

Szkoda tylko ,ze ksieza egzorcysci nie wiedza ,ze takze schizofrenie powoduja opetania przez duchy.

autor opinii: Jacek Gadomski

Swietna lektura

Barszo ciekawa ksiazka , polecam

autor opinii: Elzbieta Zaczkowska

Polecam

Oczywiście wielki pozytyw dla tej książki jak i poprzednich części ks. Amortha choć, w porównaniu z poprzednimi częściami, ta wypada w mojej ocenie słabiej. Ogromny pozytyw również (albo przede wszystkim) dla księgarni Tolle- zamawiając książkę dostałam wybrakowany egzemplarz (oryginalnie zapakowany, brakowało kilkunastu stron- wada fabryczna). Skontaktowałam się z księgarnią i szybko otrzymałam nowy egzemplarz. Sprawnie, szybko, bez doddatkowych opłat i zabawy w odsyłanie wadliwego towaru.

autor opinii: Joanna

Wspaniała książka

Ta pozycja, jak wszystkie autorstwa o. Gabriele Amortha porusza niesłychanie ważne tematy dotyczące naszego duchowego życia. Jest to próba nawiązania współpracy z nauką, zaproszenie psychiatrów do współpracy na polu duchowym człowieka. Wspaniała pozycja, która próbuje odpowiedzieć na niesłychanie ważne pytanie - kiedy powinno się kończyć działanie psychiatry i nastąpić przekazanie opętanego egzorcyście.

autor opinii: Michał Walasek

Książka pokazuje granicę której dotychczas nie widziałam. Autor pisze jasnym i klarownym językiem,zdecydowanie polecam.

autor opinii: Olga Pabian

Język z trudem dźwiga ciężar tematu

Temat który podjął ksiądz Amorth jest fascynujący i wielkie dzieki za jego podjęcie. Jednak język jakim posługuje sie autor (a może tłumacz) jest dość ułomny i nie zawsze komunikatywny. Mimo wszystko książka nawet w takiej postaci, jaką nam zaprezentowano, jest potrzebna i powinna być upowszechniona. Liczne przykłady współpracy egzorcystów z psychiatrami i psychologami uzmysławiają nam fakt, że nauka nie jest w stanie zgłębić wszystkich tajników ludzkiego psyche a "czucie i wiara" są równie mocno potrzebne jak "mędrca szkiełko i oko". Najbardziej Autor zaskoczył mnie informacją o skutecznych egzorcyzmach odprawianych w intencji innowierców i zalecaniu aby poddani egzorcyzmom modlili się do Boga, któremu cześć oddają.

autor opinii: Aleksander Zając

Egzorcyzmy

Jest to kolejna książka, jedna z trzech o.Gabriele Amortha, którą przeczytałam. Rzuca jasne światło na wszelkie pytania stawiane odnośnie egzorcyzmów,modlitw o uwolnienie, opętań, zniewoleń oraz chorób psychicznych. Powyższa publikacja daje zdrowe podejście do tematu (jeśli ktoś takiego szuka:)). Polecam także pozostałe dwie książki tej serii: "Wyznania egzorcysty" i "Nowe wyznania egzorcysty". pozdrawiam!

autor opinii: Monika Kozyra

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Edycja Świętego Pawła
Autor: ks. Gabriele Amorth
Rok wydania: 2008
Ilość stron: 248
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788371687211
ISBN: 83-7168-721-4
ID: 11459

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Książka wyróżniona Zajrzyj do książki Egzorcyści i psychiatrzy Egzorcyści i psychiatrzy
19.77 zł
  • Wysyłamy w ciągu 3-5 dni
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...