TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Egzorcyzmy Anneliese Michel

Ocena:
(11 opinii)

Książka "Egzorcyzmy Anneliese Michel", autorstwa Felicitas Goodman, amerykańskiej profesor antropologii kultury, w sposób przystępny i barwny opowiada pasjonującą historię dziewczyny o imieniu Anneliese, która padła ofiarą przestarzałych intelektualnych przesądów.

Istotną tezą tej książki jest to, że Anneliese padła ofiarą pseudonauki, a nie rzekomo przestarzałej chrześcijańskiej teologii, jak to obwieściły media na całym świecie, czego echa mamy także w nowym, kultowym filmie „Egzorcyzmy Emily Rose” (reż. Scott Derrickson, 2005), opartego właśnie na tej autentycznej historii.

Opinie naszych Klientów (11 opinii)Napisz swoją opinię

Świetna

Zdecydowanie polecam tą książkę każdemu, nie tylko osobom głęboko wierzącym, ale zwłaszcza tym którzy mają chwiejną wiarę w Boga.
Książka świetnie opisuje historię Anneliese Michel, ale także obraz walki
nieustannie toczącej się tu na ziemi pomiędzy dobrem i złem o duszę każdego człowieka, walki która dla każdego trwa od narodzin do śmierci.

autor opinii: Rafał Pękala

Doskonała książka

Każdy powinien tę książkę przeczytać, ponieważ sprawa, której ona dotyczy ma bardzo duże znaczenie dla nas wszystkich obecnie, choć działa się w latach siedemdziesiątych! Żyjemy w czasach, gdy walka duchowa nabiera na sile, a liczba opętań demonicznych wzrasta lawinowo. Nie ze wszystkim można się zgadzać z autorką, ale trzeba przyznać,że analiza, jakiej dokonała jest bardzo rzetelna. Po raz pierwszy właściwie, zostały przedstawione dowody na to, że przyczyną śmierci były leki, a nie egzorcyzmy, jak to przez lata utrzymywano, na skutek tego, że główni świadkowie nie mieli odwagi zeznawać zgodnie z prawdą.

autor opinii: Teresa

książka

Książka pt. " Egzorcyzmy Anneliese Michel" jest wartościowa ponieważ pokazuje jak było naprawdę polecam przeczytanie tej książki

autor opinii: Anna Czarniecka

świetna i przerażajaca. Obowiązkowa lektura!

autor opinii: Natalia

Świetna książka

Polecam książkę Egzorcyzmy Annelise Michel jest warta uwagi i nie można się od niej oderwać.

autor opinii: Angelika

Prawda o historii Anneliese Michel.

Jeszcze do niedawna istniało fałszywe wyobrażenie o historii Anneliese Michel. Książka "Egzorcyzmy Anneliese Michel" przyczyniła się do usunięcia tych fałszywych wyobrażeń i ukazania prawdy nie tylko na temat osoby Anneliese Michel, ale także ukazania prawd teologicznych, które potwierdzone zostały przez życie Anneliese Michel. Książka ukazuje też jako błędy wiele wyobrażeń ludzi "nowoczesnej" nauki, która w świetle treści tej książki jawi się faktycznie jako pseudonauka.

autor opinii: Marcin Tomaszewski

Egzorcyzmy...

Solidnie opisane fakty, w treści wstrząsające.. ale podobne już były.. kto zna biografie O. Pio, Vianney'a, bł. Miriam - "małej arabki" i wielu innych... A więc stale tak straszna walka ciemności z światłością o dusze lidzkie.

autor opinii: Grazyna Urbanowicz

Egzorcyzmy Anneliese Michel

Książka "Egzorcyzmy Anneliese Michel" to bardzo dobra pozycja! Jeżeli ktoś się interesuje zagadnieniem opętania, to powinien ją przeczytać. Dla mnie lektura uzupełniająca po przeczytanych książkach Ks. Gabriele Amortha. Szczerze polecam!

autor opinii: Izabela M.

Głoś Boga

Książka jest wspaniała jak i cała postać Anneliese. Do tej pory do spraw wiary podchodziłam z dystansem, jednak po przeczytaniu książki zaczęłam głęboko wierzyć w Boga.

autor opinii: Ewa

Daje do myslenia

Książka jak najbardziej mi sie podobała i zrobiła na mnie ogromne wrażenie.Jest to pozycja obok której nie można przjeść obojętnie.

autor opinii: Tomasz Maron

Wstrząsająca prawda

Oglądałem film, przeglądałem książkę. Niby nie mam jeszcze podstaw do wypowiadania się, ale jednak muszę.
To wstrząsająca prawda o szatanie. Zapominamy często, ze jest piekło, ze jest szatan.
Teraz już będziesz pamiętać

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Polwen
Autor: Felicitas D. Goodman
Rok wydania: 2005
Ilość stron: 320
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788389862396
ISBN: 83-89862-39-5
ID: 22042

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Egzorcyzmy Anneliese Michel Egzorcyzmy Anneliese Michel
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...