TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Eugenika i inne zło

"Eugenika i inne zło" Chestertona należy do tych jego dzieł, których wspólną cechą pozostaje niezwykła aktualność podejmowanych zagadnień. Poruszana problematyka moralna przy dogłębności analizy na polu logiki i wiecznie żywych idei Ewangelii, w konfrontacji z rozpoznaniem ludzkiej natury zaskakuje konsekwencją oraz wrażeniem, że wszystko to znamy z osobistych sytuacji i życia społeczno-politycznego.

Autor rozkłada na czynniki pierwsze każdą sprzeczność z zasadami wynikającymi z prawdziwego porządku rzeczy, tak zakorzenioną w stereotypowym, powszechnym "myśleniu", że możliwą do przełamania tylko na drodze konwersji. Pokorne otwarcie na prawdę stawia go w szeregu najsprawniejszych detektywów, precyzyjnie tropiących niekonsekwencje ludzkiego myślenia i postępowania, zwłaszcza stanowiące występek przeciwko niezmiennemu prawu naturalnemu z odwiecznego ustanowienia Bożego.

Zupełny brak tej logiki ma miejsce w "kulturze" liberalnego relatywizmu pełnego hipokryzji, która dla pozoru wspaniałomyślności wprowadza ułatwienia i podjazdy dla wózków niepełnosprawnych, jednocześnie bezlitośnie zezwalając na "aborcję" eugeniczną ułomnych, którym nie pozwala się urodzić.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo Diecezjalne
Autor: Gilbert K. Chesterton
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 288
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788325704742
ISBN: 978-83-257-0474-2
ID: 242423

Zobacz również

Eugenika i inne zło
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...