TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Ewangelia w obrazach

Ocena:
(1 opinii)

Ten przepiękny album to opowieść o narodzeniu, życiu, męce, śmierci, zmartwychwstaniu i niebieskiej chwale Chrystusa. Opowieść szczególna, bo osnuta na wybitnych dziełach sztuki malarskiej. Wspaniałe płótna nie tylko słynnych artystów, ale także tych "pomniejszych", których prace wyróżniają się oryginalnością i pięknem, podążają za ewangeliczną narracją i ukazują ją w obrazach różnych epok, technik i stylów.

Od fresków z wczesnego średniowiecza przez bizantyjskie akcenty Duccia di Buoninsegna, elegancję scen Giotta, burzliwe wizje El Greca, równowagę kompozycji malarstwa włoskiego renesansu czy perspektywy ekspresjonistyczne i groteskowe Hieronymusa Boscha i Matthiasa Grunewalda po akademicką stateczność twórców XIX w.

Album rozpoczynają poprzedzone przedmiotowymi esejami poetyckie przedstawienia Zwiastowania Maryi, potem następują rozmaite sceny Bożego Narodzenia z Pokłonem pasterzy i Trzech Mędrców, a dalej obrazy ukazujące Życie i nauczanie Jezusa, Jego Mękę i Zmartwychwstanie. Ewangeliczną opowieść zamyka Sąd Ostateczny i wizja Królestwa Niebieskiego. Ta długa i złożona narracja, używając języka sztuki, ukazuje głębokie, symboliczne i duchowe znaczenie wiary.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Kupiłem na prezent!

Album kupiłem mojej dziewczynie na prezent. Pięknie wydana książka z cudownymi reprodukcjami dzieł ze scenami z Ewangelii. Naprawdę jest czym nacieszyć oko, a jednocześnie pomedytować, niejako troche inny sposób na poznawanie Ewangelii, kontemplacje, modlitwę. Ksiażka ma grubą piękną okładkę błyszczący się papier. Reprodukcje wyglądają prepięknie. Duzy format dodaje albumowi piękna. Poprostu skarb na półce chrzescijanina Bardzo dobry pomysł na prezent

autor opinii: Tomek G.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Jedność
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 320
Wymiar [mm]: 250x260
EAN: 9788376601113
ISBN: 978-83-7660-111-3
ID: 172629

Zobacz również

Ewangelia w obrazach
51.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...