TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Fast food dla mózgu, czyli telewizja i okolice. Seria: Media i edukacja

Ocena:
(2 opinii)

Książka Piotra Tomasza Nowakowskiego ułatwi Ci uświadomienie sobie, jaką rolę może spełniać telewizor w życiu rodzinnym. Dowiesz się z niej, jak bardzo sugerujemy się tym, co zobaczymy czy powiedzą nam w telewizji oraz w jaki sposób telewizja wprowadza widza w świat fikcji.

Będziesz miał także okazję przyjrzeć się dogłębnie negatywnym aspektom oddziaływania telewizji, takim jak fałszowanie rzeczywistości poprzez ukazywanie nadmiaru przemocy czy zatrutej obyczajowości. Z książki uzyskasz również informacje na temat psychofizycznych skutków oglądania telewizji.

Z drugiej strony poznasz ogromne korzyści płynące z czytania, które stanowi doskonałą alternatywę dla ciągłego oglądania szklanego ekranu.

Książka zaskoczy Cię bardzo miło pozytywnym akcentem, gdy dowiesz się, jak można rozsądnie korzystać z telewizora i użyć go jako narzędzia służącego rozwojowi. Na koniec poznasz metody, jak wychowywać dzieci do telewizji i przez telewizję.

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

Ciekawa pozycja

Ksiażka ciekawa. Pokazuje w jaki sposób telewizja stała się głównym źrółem informacji, a telewizor meblem od któego zaczynamy urzadzanie mieszkania. Styl lekko pracą naukową trąca i może brakuje mu lekkości, ale jest rzeczowy. Ksiażka na jeden wieczór.

przeczytaj - zobaczysz, co oglądasz :)

Mówiąc krótko - polecam!
Pedagogom, rodzicom i wszystkim zwykłym telewidzom.
czyta się szybko i łatwo, a jednak jest to książka mądra.
Co dla mnie cenne - autor nie wychodzi z założenia "bo ja wiem", lecz opiera się o niejedną "mądrą głowę" i posługuje się wieloma faktycznymi danymi.
Prawdziwa "praca naukowa" dla nielubiących się uczyć, a chcących wiedzieć

autor opinii: Piotrek Seweryn

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Maternus Media
Autor: Piotr T. Nowakowski
Rok wydania: 2008
Ilość stron: 112
Wymiar [mm]: 200×128
EAN: 9788391242971
ISBN: 83-912429-7-8
ID: 51789

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Fast food dla mózgu, czyli telewizja i okolice. Seria: Media i edukacja Fast food dla mózgu, czyli telewizja i okolice. Seria: Media i edukacja
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...