TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Firma z duszą

Jak zbudować miejsce pracy w zgodzie z wiarą i zasadami? Jak zadbać o to, aby praca, którą wykonujemy, była spójna z naszym poglądem na świat oraz systemem wartości, jaki przyjmujemy?

Autor, właściciel potężnej firmy rodzinnej, zatrudniającej ponad 5 tys. pracowników na całym świecie, dzieli się swoim doświadczeniem, jak w pracy osiągnąć sukces w wymiarze finansowym, społecznym i duchowym.

Większość osób, które znam, chce zmieniać świat. Chcą odnaleźć radość, sens, spełnienie i satysfakcję z pracy. Sposobem, który sprawdził się w moim przypadku, okazało się pragnienie poczucia sukcesu dzięki byciu najlepszym w tym, co robię. Sukces w biznesie oznacza dla mnie wysokodochodową działalność oraz rozwijanie jej, na ile to tylko możliwe. Jednocześnie jestem przekonany, że sukces oznacza dla mnie także bezkompromisowe łączenie wiary w Boga z pracą moich rąk. W głębi serca wiem, że jestem "biznesmenem z duszą" i że chcę budować "firmę z duszą", jako naturalną kontynuację samego siebie. Choć Biblia nie mówi nic o hamulcach czy silniczkach wycieraczek, mówi o Jezusie i o tym, jak Jego koncepcja przywództwa zmieniła świat na ponad dwa tysiące lat. Biblia oraz mój związek z Jezusem dają mi poczucie celu i sensu w biznesie oraz w życiu osobistym. Bycie jednocześnie przywódcą i sługą, tak jak Jezus Chrystus, stało się wzorem dla mnie oraz dla mojej firmy. Jestem pewien, że Bóg znacząco wpływa na nasze życie i że posiada dla każdego z nas plan spełnienia oraz celowe ukierunkowanie, którego pragniemy niezależnie od rodzaju wykonywanej pracy.

Ze wstępu

Książka stanowi rodzaj poradnika dla wszystkich, którzy chcą odnaleźć sens i satysfakcję z pracy, a także dla tych, którzy prowadzą albo zamierzają prowadzić własną działalność gospodarczą.

Dotyczy to szczególnie osób, dla których jest to działalność rodzinna, co w naszym kraju po dwudziestu latach transformacji wcale nie jest już dziś rzadkością.

Uważna lektura może być także cenną inspiracją dla osób pracujących w innych firmach, jeśli utożsamiają się z misją danego przedsiębiorstwa.

Autor w zarządzaniu własnym przedsiębiorstwem stara się realizować model tzw. przywództwa służebnego, opartego na Biblii, który od wielu lat jest propagowany i praktykowany w Stanach Zjednoczonych, a od kilkunastu lat powoli dociera także do naszego kraju.

Jego podstawą jest zarówno odkrycie i jasne sprecyzowanie własnej misji życiowej, jak również wybór najbardziej odpowiednich środków do jej realizacji. Nade wszystko jednak dbałość o to, aby praca, którą wykonujemy, była spójna z naszym poglądem na świat oraz systemem wartości, jaki przyjmujemy.

Tylko wtedy - jak twierdzi autor - w naszej pracy dodatni będzie nie tylko bilans ekonomiczny, ale także społeczny i duchowy.

Autor w swoich podpowiedziach nie ogranicza się tylko do podawania suchej teorii zarządzania, ale odwołuje się także do bogatego osobistego doświadczenia.

I choć na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że amerykańskie realia nie przystają do naszej rzeczywistości, to jednak podstawowe zasady i wartości, jakie mogą prowadzić do sukcesu w biznesie, są niezmienne bez względu na to, w jakich szerokościach geograficznych jest on prowadzony.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: Michael Cardone
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 244
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788380210059
ISBN: 978-83-8021-005-9
ID: 298220

Zobacz również

Firma z duszą
25.26 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...