TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Franciszek. Życie - miejsca - słowa

Ocena:
(1 opinii)

Dlaczego Franciszek? Bo uratował Kościół i odwrócił porządek zastanego świata, a chrześcijanin bardzo potrzebuje, by coś go wytrąciło z „wszystkowiedzenia” o Panu Bogu.

Biskup Grzegorz Ryś ma dar wcielania ducha św. Franciszka, czynienia go konkretnym i prowokującym do zmiany myślenia. Potrafi też uczynić ruch odwrotny – sprawić, że miejsca odległe w przestrzeni i czasie zaczynają mówić i odsłaniać swoją duszę.

Ta dawna intuicja księdza, a obecnie biskupa Grzegorza zyskała dziś potwierdzenie w wyborze imienia przez następcę św. Piotra.

Czytając tę książkę, wchodzimy ze św. Franciszkiem w jego świat i wyczuwamy, że Pan Bóg chce nam powiedzieć coś bardzo ważnego o sobie, o Kościele i o nas.

Książka składa się z dwóch części, które korespondują ze sobą. Pierwszą stanowi zapis rekolekcyjnych konferencji o życiu św. Franciszka; druga jest swoistym "przewodnikiem" po miejscach - Asyżu, La Vernie, Greccio, Fonte Colombo i innych - konkretne miejsca są przedstawione pod kątem kolejnych konferencji.

Książka bogata w liczne zdjęcia. Do publikacji dołączone są plany sanktuariów związanych z życiem św. Franciszka (plany kościołów i kaplic, układ fresków).

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Książka jest rewelacyjna. Jest to jedna z najlepszych pozycji jaką w życiu przeczytałam i jednocześnie pierwsza autorstwa bpa Grzegorza Rysia. Napisana przystępnym językiem, ale niezwykle ciekawie. Autor ma wielki dar do przekazywania - tłumaczenia - ważnych prawd wiary. Pięknie pisze o Eucharystii i ubóstwie. Książka ma też dla mnie duże znaczenie pod względem osobistym.

Bardzo polecam! Bardzo bardzo :-)

autor opinii: Karolina Dombrowska

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo św. Stanisława BM
Autor: bp Grzegorz Ryś
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 328
Wymiar [mm]: 125x190
EAN: 9788374225618
ISBN: 9788374225618
ID: 308112

Zobacz również

Franciszek. Życie - miejsca - słowa
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...