TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Gry tajnych służb

Książka oparta na niepublikowanych do tej pory dokumentach i relacjach. Znalazły się w niej dowody na zbrodniczą działalność „seryjnego samobójcy” - służb specjalnych PRL-u, które doskonale się odnalazły w rzeczywistości III RP. Opisano tu m.in. zabójstwo ks. Zycha, tajemniczą śmierć prof. Szaniawskiego czy inspektora NIKu, który wykrył aferę FOZZ.

Dorota Kania, dziennikarka śledcza, autorka bestselerowych książek „Cień Tajnych Służb” oraz „Resortowe Dzieci” poszukuje odpowiedzi na te pytania w najnowszej książce „Gry Tajnych Służb”.

W książce znajdują się nieznane dokumenty, nieznane do tej pory operacje tajnych służb – w każdej pojawiają się osoby, które zginęły w dziwnych okolicznościach lub zostały zamordowane, a sprawców nie ustalono.

Niektóre z wątków książki: Jacek Bartosiak, II sekretarz polskiej ambasady w Bejrucie ( funkcjonariusz SB, znający tajne operacje na Bliskim Wschodzie); Walerian Pańko, prezes NIK zaraz po tym, gdy wyszła na jaw afera FOZZ, zginął w wypadku samochodowym; Gen. Jerzy Fonkowicz – funkcjonariusz Informacji Wojskowej, później LWP. Bliski współpracownik Jaroszewicza – zginął w bardzo podobny sposób; Tadeusz Steć – przewodnik sudecki, został zamordowany przez nieznanych sprawców. Miał wejść do tajnego niemieckiego archiwum razem z Jaroszewiczem i Fonkowiczem itd.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: Dorota Kania
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 366
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788380430006
ISBN: 978-83-8043-000-6
ID: 334836

Zobacz również

Gry tajnych służb
39.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...