TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Grzechy Kościoła. Teraz w Polsce

"Grzechy Kościoła" to książka podejmująca trudne dla polskich katolików tematy takie jak: ludyczna odmiana katolicyzmu, mieszanie się instytucji kościoła do polityki, ruchy wewnątrz kościoła, Radio Maryja, brak tolerancji dla innych wyznań, bogacenie się kleru, pustoszenie kościołów, współpraca z bezpieką i inne.

Autor, Tomasz Terlikowski, to doktor filozofii, wyrazisty katolicki felietonista związany ostatnio z Rzeczpospolitą. Pokazuje zarówno nadużycia, jak i sytuacje, w których Kościół zareagował właściwie. Analizuje np. rozmiary takich zjawisk jak pedofilia wśród księży czy łamanie zasad celibatu, podaje przykłady, zza Oceanu, omawiając poczynania Ojca Dyrektora, z których jasno wynika, że najsłynniejszy polski redemptorysta mógłby się jeszcze wiele nauczyć.

Próbuje odpowiednio rozłożyć akcenty i zwrócić czytelnikom uwagę na fakt, jak łatwo jest manipulować opinią publiczną. Czasami to po prostu kwestia wyboru czy "szklanka jest do połowy pełna, czy do połowy pusta". Pomimo poruszania samych kontrowersyjnych tematów książka nie ujmuje ich sensacyjnie, ale poddaje pod rozwagę czytelnika.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Demart
Autor: Tomasz P. Terlikowski
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 184
Wymiar [mm]: 140x210
EAN: 9788374275446
ISBN: 978-83-7427-544-6
ID: 161159

Zobacz również

Grzechy Kościoła. Teraz w Polsce
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...