TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Historia chrześcijaństwa. Tom 5. Rewolta przeciw chrześcijaństwu

Po likwidacji zakonu jezuitów, podczas rewolucji, chrześcijanie zostają eksterminowani na terytorium Francji, majątek kościelny zagrabiony, a świątynie zbezczeszczone. Piątą i ostatnią część dzieła Carrolla wieńczy opis wzlotu i upadku skonfliktowanego z Kościołem Napoleona Bonaparte.

Do tej pory na polskim rynku wydawniczym ukazało się niewiele cennych publikacji ujmujących syntetycznie dzieje chrześcijaństwa. Z zadowoleniem powitałem więc zapowiedź wydania wielotomowego dzieła Warrena H. Carrolla, autora wielu cennych publikacji z dziejów Kościoła, skrupulatnego badacza i świetnego polemisty. Język, jakim się posługuje Carroll, sprawia, że jego dzieła czyta się jednym tchem.

O sprawach trudnych i zawiłych pisze w sposób prosty i łatwo przyswajalny. Dzięki lekturze "Historii chrześcijaństwa" czytelnik pozna nowe, ciekawe wątki z dziejów Kościoła i przekona się, że ostatecznie w świecie nic nie dzieje się przypadkowo, chaotycznie, lecz rządzi tym Ktoś, kto jest Panem Historii, a człowiek obdarzony wolną wolą może starać się świat ten albo budować, albo niszczyć.

Ks. prof. dr hab. Mieczysław Kogut

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Wektory
Autor: Warren H. Carroll
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 496
Wymiar [mm]: 160x235
EAN: 9788360562574
ISBN: 9788360562574
ID: 226324

Zobacz również

Książka wyróżniona Historia chrześcijaństwa. Tom 5. Rewolta przeciw chrześcijaństwu
82.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 1-3 dni
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...