TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Historia chrześcijaństwa. Tom 6. Kryzys chrześcijaństwa

Długo oczekiwany, szósty i ostatni tom monumentalnej "Historii Chrześcijaństwa", zredagowany z notatek autora po jego śmierci przez żonę Anne W. Carroll.

Warren H. Carroll – wybitny amerykański historyk, założyciel i rektor Christendom College, profesor tej uczelni.

Autor takich książek, jak "Narodziny i upadek rewolucji komunistycznej", "Ostatnia krucjata", "Gilotyna i krzyż".

Monumentalna "Historia chrześcijaństwa" to jego najsłynniejsze dzieło, doskonałe połączenie żywej narracji z historyczną wnikliwością oraz umiejętnością oglądu dziejów z odległej perspektywy.

W szóstym tomie, który ukazał się już po śmierci autora, przedstawiona została panorama dziejów XIX i XX wieku. Zaprezentowano kluczowe wydarzenia polityczne, militarne, ale i duchowe, które dobitnie zaważyły na kształcie naszej współczesności.

Autor konsekwentnie określa XX stulecie jako wiek przeklęty, wskazując na rujnujący i zbrodniczy charakter wrogich chrześcijaństwu ideologii: komunizmu i narodowego socjalizmu.

Zrelacjonowane zostały przebieg i dokonania dwóch soborów watykańskich. Autor prezentuje sylwetki wielkich papieży XX wieku, szczególną rolę upatrując w pontyfikacie Jana Pawła II.

Imponuje precyzja w opisywaniu zdarzeń i umiejętność dotarcia do trudno dostępnych źródeł. Opisując sytuację Kościoła w kryzysie, autor, jako człowiek głębokiej wiary, pozostaje niezłomnym optymistą.

Do tej pory na polskim rynku wydawniczym ukazało się niewiele cennych publikacji ujmujących syntetycznie dzieje chrześcijaństwa. Z zadowoleniem powitałem więc zapowiedź wydania wielotomowego dzieła Warrena H. Carrolla, autora wielu cennych publikacji z dziejów Kościoła, skrupulatnego badacza i świetnego polemisty. Język, jakim się posługuje Carroll, sprawia, że jego dzieła czyta się jednym tchem. O sprawach trudnych i zawiłych pisze w sposób prosty i łatwo przyswajalny. Dzięki lekturze "Historii chrześcijaństwa" czytelnik pozna nowe, ciekawe wątki z dziejów Kościoła i przekona się, że ostatecznie w świecie nic nie dzieje się przypadkowo, chaotycznie, lecz rządzi tym Ktoś, kto jest Panem Historii, a człowiek obdarzony wolną wolą może starać się świat ten albo budować, albo niszczyć.

ks. prof. dr hab. Mieczysław Kogut

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Wektory
Autor: Warren H. Carroll
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 896
Wymiar [mm]: 160x235
EAN: 9788360562710
ISBN: 9788360562710
ID: 307242

Zobacz również

Książka wyróżniona Historia chrześcijaństwa. Tom 6. Kryzys chrześcijaństwa
82.80 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...