TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Historie Biblijne dla starszych dzieci

Ocena:
(2 opinii)

Dołącz do słynnej powieściopisarki Francine Rivers oraz jej córki, Shannon Rivers Coibion, które w niezwykły sposób ożywiają historie zawarte w Biblii.

Dzięki pracy utalentowanej matki i córki powstały opowieści biblijne, którymi będziesz chcieć się dzielić ze starszymi dziećmi. Spotkaj trzydzieści ważnych postaci ze Starego oraz Nowego Testamentu. Niektóre z nich, takie jak Abraham i Paweł, są nam dobrze znane; inne, jak Amos czy Pryscylla, pozostają niedocenione.

Te opowieści przyciągną serca i myśli dzieci. Dzięki kartom „Czasu wzrostu” dzieci zamienią naukę płynącą z każdej historii w praktyczne działanie, dzięki czemu zaczną już teraz żyć dla Boga!

W dzisiejszych czasach dzieci oraz wnuki codziennie muszą stawiać czoła sytuacjom, które rzucają wyzwania ich wierze, moralności oraz sposobowi myślenia. Nauczenie ich, co mają myśleć, nie przygotuje ich na spotkanie ze świeckim światopoglądem. Nauczenie ich, jak myśleć, dochodzić do wniosków oraz stosować Bożą prawdę w życiu, da im lepsze podwaliny do życia w tym świecie, ale nie bycia jego częścią.

Tak więc z ogromną ekscytacją przedstawiamy Tobie oraz Twojej rodzinie ten zbiór historii i kart zatytułowanych „Czas wzrostu”.

Książka ta jest przygodą rodzinną, podczas której dzieci z rodzicami mogą rozmawiać o prawdzie przedstawionej w Piśmie Świętym, dzieląc się życiowymi doświadczeniami oraz Bożą mocą, która zmienia życie. A co najważniejsze, dzieci nauczą się tego, w jaki sposób nauczanie o Bogu można zastosować na co dzień, w praktyce.

Każda opowieść napisana jest z punktu widzenia jednej osoby. W kilku przypadkach historia dotyczy tej samej sytuacji, ale patrzymy na nią z różnych perspektyw.

Na końcu każdej opowieści znajduje „Czas wzrostu”, który pomoże zaangażować członków rodziny do dyskusji dotyczącej: ciekawych historycznych faktów.

Następnie znajdują się pytania, które sięgają głębiej niż fakty i wymagają głębszego zastanowienia nad każdą postacią oraz nad tym, czy problemy i wyzwania, którym tysiące lat temu ludzie stawiali czoła, są tymi, które i my dzisiaj spotykamy.

Sugestie dotyczące modlitwy pomogą nauczyć dzieci zasad modlitwy na podstawie prawdy z Pisma Świętego. Dzieci są zachęcane, by przeczytana przez nie lekcja stała się integralną częścią ich życia.

Doskonała pozycja dla dzieci w wieku 4-12 lat.

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

Budująca lektura

Kupiłam córce chrzestnej, siedmiolatce. Historii wysłuchała z zainteresowaniem. Plusem jest to, że na kartach tej książki spotykamy postacie, które niezmiernie rzadko pojawiają się w publikacjach tego typu. Tak więc z całą pewnością nie jest to oklepana wersja Biblii dla dzieci - wręcz przeciwnie. Podobają mi się też karty pracy zachęcające dziecko do refleksji po lekturze.

autor opinii: Maria

Pięknie i ze zrozuieniem napisane historie Biblijne. Zachęcające do refleksji karty wzrostu po każdym opowiadaniu.
Propozycje modlitw dla dzieci - krótkich myśli do Boga. Uczą kontaktu z żywym Bogiem. Jedyny mankament to bardzo drobny druk tego wydani. NIe polecam niedowidzącym.

autor opinii: Monika

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Szaron
Autor: Francine Rivers, Shannon Rivers Coibion
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 220
Wymiar [mm]: 160x205
EAN: 9788363271343
ISBN: 978-83-63271-34-3
ID: 301689

Zobacz również

Historie Biblijne dla starszych dzieci
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...