TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Homoseksualizm. dokumenty Kościoła, opracowania, rozmowy, świadectwa

Prezentowanie nauczania Kościoła na temat homoseksualizmu jest dziś bardzo ważne. Kościół niesłusznie bowiem bywa oskarżany o nieakceptacje czy nawet wrogość wobec osób i środowisk homoseksualnych. Oskarżenia te wynikają najczęściej z braku znajomości nauczania Stolicy Apostolskiej.

Kościół w swoich wypowiedziach nie tylko przypomina niezmiennie prawa moralne odnoszące się do ludzkiej miłości i seksualności, które obowiązują zarówno osoby homoseksualne, jak i heteroseksualne, ale domaga się dla nich poszanowania godności, wskazuje na potrzebę udzielania im pomocy, zachęca duszpasterzy do organizowania stosownej pomocy duchowej. Ponadto zachęca osoby zranione w ten sposób do podejmowania wysiłku ludzkiego i duchowego dla przekroczenia skłonności homoseksualnych.

Książka przeznaczona jest dla szerokiego kręgu odbiorców: dla wykładowców i wychowawców seminaryjnych, dla duszpasterzy i wychowawców młodzieży, dla alumnów i studentów przygotowujących się do pracy z młodymi ludźmi a także dla samych osób, które czują się dotknięte problemem homoseksualizmu. Książka przeznaczona jest także dla rodziców, których dzieci przeżywają problemy homoseksualne. Cierpienia wielu osób odczuwających lęki i skłonności homoseksualne oraz ich bliskich wynikają nieraz z braku odpowiedniej informacji na temat tego problemu. Lepsze rozumienie samego zjawiska homoseksualnego pozwala też lepiej rozumieć osoby przeżywające ten problem.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Verbinum
Autor:
Rok wydania: 2000
Ilość stron: 268
EAN: 9788371921025
ISBN: 83-7192-102-0
ID: 444927

Zobacz również

Homoseksualizm. dokumenty Kościoła, opracowania, rozmowy, świadectwa
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...