TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Homoseksualizm. dokumenty Kościoła, opracowania, rozmowy, świadectwa

Prezentowanie nauczania Kościoła na temat homoseksualizmu jest dziś bardzo ważne. Kościół niesłusznie bowiem bywa oskarżany o nieakceptacje czy nawet wrogość wobec osób i środowisk homoseksualnych. Oskarżenia te wynikają najczęściej z braku znajomości nauczania Stolicy Apostolskiej.

Kościół w swoich wypowiedziach nie tylko przypomina niezmiennie prawa moralne odnoszące się do ludzkiej miłości i seksualności, które obowiązują zarówno osoby homoseksualne, jak i heteroseksualne, ale domaga się dla nich poszanowania godności, wskazuje na potrzebę udzielania im pomocy, zachęca duszpasterzy do organizowania stosownej pomocy duchowej. Ponadto zachęca osoby zranione w ten sposób do podejmowania wysiłku ludzkiego i duchowego dla przekroczenia skłonności homoseksualnych.

Książka przeznaczona jest dla szerokiego kręgu odbiorców: dla wykładowców i wychowawców seminaryjnych, dla duszpasterzy i wychowawców młodzieży, dla alumnów i studentów przygotowujących się do pracy z młodymi ludźmi a także dla samych osób, które czują się dotknięte problemem homoseksualizmu. Książka przeznaczona jest także dla rodziców, których dzieci przeżywają problemy homoseksualne. Cierpienia wielu osób odczuwających lęki i skłonności homoseksualne oraz ich bliskich wynikają nieraz z braku odpowiedniej informacji na temat tego problemu. Lepsze rozumienie samego zjawiska homoseksualnego pozwala też lepiej rozumieć osoby przeżywające ten problem.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Verbinum
Autor:
Rok wydania: 2000
Ilość stron: 268
EAN: 9788371921025
ISBN: 83-7192-102-0
ID: 444927

Zobacz również

Homoseksualizm. dokumenty Kościoła, opracowania, rozmowy, świadectwa
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...