TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Inny Jezus, inny Duch, inna Ewangelia

Ocena:
(10 opinii)

Zawiera gruntowne, krytyczne omówienie kilku zasadniczych doktryn organizacji Strażnicy. Autor nie tylko obala twierdzenia Świadków, lecz także uczy poprawnej teologii. Jest to dzieło praktycznie wypróbowane; jej treść naprowadziła już niejednego poszukującego Świadka na właściwy, biblijny tor myślenia.

Autor w sposób przystępny, klarowny, a zarazem niezwykle wnikliwy i dogłębny omawia kwestie, z którymi zarówno poszukujący prawdy członek organizacji Świadków Jehowy, jak i mający okazję do rozmowy z członkami tej organizacji prawdziwie wierzący chrześcijanin, powinien się zapoznać. Jej lektura pozwala nie tylko ugruntować podstawy wiedzy na temat nauczania Biblii, ale także precyzyjnie rozdzielić pozorną prawdę od rzeczywistej nauki Pisma Świętego, rozpatrywanej w kontekście nauki przenikającej całą Księgę (dr Anna Zamkowska, Katedra Pedagogiki i Psychologii Politechniki Radomskiej).

Opinie naszych Klientów (10 opinii)Napisz swoją opinię

biblijna obrona boskości Pana Jezusa

Piszę z perspektywy osoby, która po 24 latach wyszła z Organizacji Świadków Jehowy. Głownym powodem mego odejscia było zrozumienie, że organizacja ta przedstawia wypaczony obraz Pana Jezusa i odziera Go z należniej Mu boskosci i chwały.
Miałam jednak kłopot z usystematyzowaniem swych odkryć , jakie poczyniałam podczas czytania Pism.
Ksiazka ta okazała się wyśmienitą pomocą, poniewąz wnikliwie , a zarazem w przystępny sposób rozwija argumentację biblijną.
Autor pozwala by to Pismo Sw. przemawiało, pozwalając czytelnikowi na samodzielne wyciągnięcie wniosków.
Dogłębna znajomosc autora wierzeń i sposobu myślenia Swiadków Jehowy dodatkowo powoduje, ze jest to świetne narzedzie do pomagania szczerym Swiadkom ,którzy są gotowi usłyszeć w sercach głos Pana Jezusa.

autor opinii: Izabela Kociemba

Polecam

Książka zawiera odpowiedzi na często stawiane argumenty sprzeciwiające się boskości Jezusa czy innym zagadnieniom o Duchu Świętym. Obowiązkowa lektura dla wszystkich chcących odpowiedzieć Świadkom Jehowy na ich zarzuty.

Znakomita pozycja dla każdego, kto chciałby dowiedzieć się wyczerpująco o błędach doktrynalnych ŚJ, napisana przejrzyście i dostępnym językiem-polecam.

autor opinii: Robert

Książka warta przeczytania.

Bardzo ciekawie,prosto i zrozumiale napisana książka.Powinien ją przeczytać każdy kto ma doczynieni z natrętną populistyczną i demagogiczną propagandą Świadków Jehowy.Powinna ona pomóc każdemu kto nie chce ulec manipulacji przez ich publikacje.

autor opinii: Waldemar Guga

plus

Bardzo gorąco polecam!
Autor przekazuje całe bogactwo swojej wiedzy wyniesionej z życia w organizacji . Jednocześnie Jego miłość do Jezusa Chrystusa , znajomość Ewangelii zapada głęboko w pamięć i serce . Książka zawiera mnóstwo cytatów i analiz zgodnych z duchem ewangelii i znajomości Słowa Bożego

autor opinii: Anna Szuba

"Moja Opinia"

Bardzo ciekawa i pouczająca książka, w szczególności do dyskusji ze Świadkami Jehowy którzy czasami odwiedzają nasze domy...
Może pomóc umocnić nas w naszej wierze, ale Świadków Jehowy i tak raczej zawartymi w niej argumentami nie przekonamy...bo to tak jakby
dorosłego leworękiego człowieka nagłe przekonywać,że wygodniej jest pisać ręką prawą...


Od jakiegoś już czasu poszukuję dwóch pozycji :
-Robert H. Countess- Błędy doktryny Świadków Jehowy.Analiza krytyczna Chrześcijańskich Pism Greckich w przekładzie "Nowego Świata".
-Carl Olof Jonson-Kwestia czasów pogan.

Gdybym mógł je zamówić u Was, to dopiero było by " EKSTRA"

autor opinii: Waldemar Guga

Dobra książka

Książka omawia w sposób dogłębny zagadnienia wiary i doktryny Świadków Jehowy, pokazuje jak bardzo są omotani przez swoją organizację, bardziej cenią Strażnicę niż Biblię, co więcej - nie zauważają jak bardzo są omotani przez Strażnicę. Oczywiście trzeba przyznać Świadkom, że znają swoją Biblię, ale nie zauważają paradoksów, które im się wmawia. Oni nawet nie zauważają, że są przez swoją organizację kierowani!
Takich książek trzeba nam więcej - "Inny Jezus, inny Duch, inna Ewangelia" jest świetną i ciekawą książką, choć nie wyczerpuje tematu.
Na pewno sięgnę jeszcze kiedyś po inne książki dotykające tego zagadnienia i po tego autora. Natan Chesed zna dokładnie temat, ponieważ sam był Świadkiem Jehowy. Jego opowieść dzięki temu jest bardzo wiarygodna.
Polecam tę książkę każdemu!

autor opinii: Urszula Dubicka-Mazurczyk

Książka w dość szczegółowy sposób opisuje różnice między tym co naprawdę opisane jest w Biblii a naukami świadków Jehowy

autor opinii: Mariusz

wspaniała

powiem tak - książka ukazuje prawdę o organizacją Świadków, ale z wiadomych względów nie ukazuje wszystkiego. Takich książek powinno być jak najwięcej, ważne jest aby każda księgarnia je miała, ale niewidzialni władcy z pewnością na to nie pozwolą.Zło atakuje nas pod przykrywką wiary jak to ma miejsce poprzez Świadków Jehowy.
Okultyzm w przekazie podprogowym publikacji strażnica jest najwiekszym złem.

autor opinii: W imię Chrystusa

Świetne

Czegoś takiego potrzebowałem.
Książka ta, ukazuje jakie głupoty, które nie jest dogłębnym poruszeniem tematu, a jedynie powierzchownym zbadanie wciska organizacja swoim ludziom, zamykając im drogę do zbawienia.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Koncept Design
Autor: Natan Chesed
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 134
EAN: 9788392483298
ISBN: 978-83-924832-9-8
ID: 445063

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Inny Jezus, inny Duch, inna Ewangelia Inny Jezus, inny Duch, inna Ewangelia
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...