TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Intronizacja Najświętszego Serca Jezusa w rodzinie

W krótkim wprowadzeniu, składającym się na pierwszą część książki, ks. J. Królikowski wyjaśnia, jaka jest geneza tej praktyki, jej znaczenie i przesłanie dla współczesnej rodziny. Następnie przedstawiony zostaje obrzęd intronizacji, autorstwa o. Mateo, na który składają się m.in.: poświęcenie obrazu lub figury Najświętszego Serca Jezusa, rozważanie duchowe, wyznanie wiary, właściwy akt poświęcenia i intronizacji, modlitwa i błogosławieństwo.

W trzeciej części książki podana jest propozycja modlitw odnoszących się do Serca Jezusa. Wśród nich znajdują się zarówno modlitwy ogólnie znane i praktykowane (np. Litania do Najświętszego Serca Jezusa), jak i te zaczerpnięte z bogactwa duchowej spuścizny św. Małgorzaty Marii Alacoque. Wybrane teksty pozwalają na nowo odkryć znaczenie modlitwy za osoby, które żyją w grzechu i swoją postawą obrażają Boga, jak również postawy wynagradzania, będącej wyrazem świadomie przeżywanej wspólnoty wiary i wzajemnej odpowiedzialności.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Edycja Świętego Pawła
Autor: ks. Janusz Królikowski
Rok wydania: 2007
Ilość stron: 40
EAN: 9788374241229
ISBN: 978-83-7424-122-9
ID: 444957

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Intronizacja Najświętszego Serca Jezusa w rodzinie Intronizacja Najświętszego Serca Jezusa w rodzinie
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...